کد خبر: 9969 A

سرپرست دبیرخانه شوای عالی امور ایرانیان خارج از کشور:

بزرگداشت حافظ بزرگداشت انسانیت است. تکریم انسانی با آرمان های متعالی، مسئول، متعهد، مظهر مهرورزی وصلح، دوستدار هم نوع، آزاده و پایبند به حقوق بشر.

ایلنا:چهارمین کنگره بزرگداشت حافظ در آلمان با حضور نماینده شورای عالی ایرانیان، مقامات شهر وایمار، سفیر جمهوری اسلامی ایران در وایمار، اندیشمندان، روشنفکران و حافظ شناسان و مسوولان خانه ایران برگزار شد.

به گزارش ایلنا، پیام میثم طاهری سرپرست دبیرخانه شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشوردر این کنگره توسط نماینده دبیرخانه قرائت شد.

در قسمتی از این پیام آمده است: بزرگداشت حافظ بزرگداشت انسانیت است. تکریم انسانی با آرمان های متعالی، مسئول، متعهد، مظهر مهرورزی وصلح، دوستدار هم نوع، آزاده و پایبند به حقوق بشر.

طاهری در بخش دیگر پیام آورده است: حافظ متعلق به بشریت است. این ویژگی است که ملت ها را به یکدیگر پیوند می دهد. انسان امروز نیازمند پیوستگی، گفتگو و تعامل است. حافظ و گوته نمونه ای از این تفکر و برداشت بین ملت هاست. با تبیین این وجوه مشترک و تفاهم و تسری آن در گستره ای فراتر از دو سرزمین و دو ملت، می توان پیام جهانی این بزرگان را که ندای فطرت بشر است، در عرصه ی همه جوامع بشری جاری کرد.

سرپرست دبیرخانه شورای عالی ایرانیان خارج از کشور ضمن ابراز امیدواری برای برگزاری نشست ها و همایش های بزرگتر از سوی روشنفکران و فرهیختگان دو ملت، آمادگی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور را برای همکاری در جهت توسعه ی برنامه های مشترک فرهنگی و اجتماعی بین ایرانیان مقیم و مردم دو کشور آلمان و ایران اعلام نمود.

همچنین در این مراسم، شیخ عطار سفیر جمهوری اسلامی ایران در آلمان، گفت: این رویداد بزرگ فرهنگی در راستای نزدیکی دو فرهنگ ایرانی و آلمانی برگزار گردیده است.

شیخ عطار تصریح کرد: نکته حائز اهمیت در این میان علاقه و افری است که در میان ایرانی ها و آلمانی ها برای ارتقاء این روابط فرهنگی وجود دارد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در آلمان با تبریک این گفتگوی فرهنگی به دو ملت ایران و آلمان گفت این روابط زمانی قشنگتر است که طی این رفت و آمدها ارتباطات مستقیم صورت می گیرد.

استفان ولف شهردار وایمار نیز از سفر خود به شیراز به خوبی یاد کرد و گفت: در این سفرها می توان از نزدیک مشاهده کرد شرایطی را که، آنگونه در رسانه ها منعکس می گردد نیست.

وی افزود: همچنین در زمانی که به کشور ارمنستان سفر کردم از نزدیک شاهد روابط خوب این کشور با ایران بودم.

همچنین در ادامه مراسم گالاس عضو انجمن دیوان شرقی- غربی وایمار از عزیمت یک گروه موسیقی از وایمار به شیراز و تهران در 15 اکتبر خبر داد و افزود: این برنامه به مناسبت چهارمین سالگرد بزرگداشت حافظ و گوته صورت می گیرد.

نمایشگاه های مختلف اعم از صنایع دستی، هنر های تجسمی، کتاب و.... در حاشیه این بزرگداشت برگزار شده بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر