کد خبر: 99760 A

قالیباف در جشنواره شهید رجایی:

ما توفیق داشتیم با تدبیر و روحیه جهادی کار را پیش ببریم و امروز شاهد این زحمات هستیم و همه مردم این شهر نیز قدر شناس زحمات شما هستند.

ایلنا: ‌شهردار تهران با بیان اینکه در سال ۸۴ انحراف از بودجه شهرداری ۳۳ درصد بوده است، گفت: امروز وظیفه دارم از زحمات مجموعه شهرداری دفاع کنم و به مردم تهران بگویم که اگر بعضا شنیده می‌شود که برخی می‌گویند در تفربغ بودجه سال ۹۱ شهرداری هزار میلیارد تومان اختلاف است، من به عنوان مسئول اعلام می‌کنم که انحراف در تفریغ بودجه شهرداری در سال ۹۱ بر اساس گزارش مجموعه حسابرسی شورای شهر صفر است و این از افتخارات شهرداری تهران است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد باقر قالیباف در مراسم گرامی داشت روز کارمند (جشنواره شهید رجایی) با تبریک هفته دولت و نکوداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر و اینکه امروز همه ما مدیون شهدا و خانواده آنان هستیم، گفت: از همه زحمت کشان عرصه خدمت در این کشور و به ویژه همکاران شریف و جهادی مجموعه شهرداری تشکر می‌کنم و هفته دولت را به همه دولت مردان دولت یازدهم که در شرایطی سخت و حساس مسئولیت اداره کشور را به عهده گرفته‌اند تبریک می‌گویم و برای آنان آرزوی موفقیت و بهروزی دارم و همه ما نیز مکلف هستیم با این عزیزان در حل و فصل مشکلات و موفقیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همراهی کنیم.

وی افزود: خدا را شکریم که این منت را بر ما گذاشت که در سایه نظام اسلامی به مردم عزیز، شریف و متدین تهران خدمت کنیم و خوشحالیم که در این فراز و نشیب و سختی‌ها در طول هشت سال گذشته که توفیق خدمت در شهرداری تهران را داشتیم تلاش کردیم با همه بضاعت و توان خود هر چند ناکافی برای مردم تهران هم پایبند به آرمان‌های نظام اسلامی و مصر بر باورهای انقلابی خود باشیم و هرگز اهداف بلند امام و شهدا و مقام معظم رهبری را فراموش نکنیم و هم اینکه نگاه واقع بینی توام با برنامه ریزی و علم محور را در مسائل شهر پیش ببریم.

قالیباف در ادامه گفت: همیشه تاکید داشتیم که تکلیف گرا هستیم اما نه اینکه بی‌توجه به نتیجه باشیم و خوشحالیم همه کسانی که بدون حب و بغض سیاسی و دور از بی‌انصافی به شهر نگاه می‌کنند نتیجه زحمات خالصانه شما مجموعه شهرداری در بخش‌های مختلف را می‌بینند و افتخار می‌کنند که در این مجموعه هرگز یک جانبه نگری نشده است.

وی تصریح کرد: به‌‌ همان میزان که کارهای عمرانی مهم و برجسته بوده و در شهر دیده می‌شود در حوزه‌های خدمات شهری، فعالیت‌های فرهنگی و هنری، توجه به سبک زندگی، حوزه تربیتی و آموزشی، بهداشت و سلامت، سلامت جسمی و روحی، مسائل عرصه بین المللی و دیپلماسی عمومی و غیره مورد توجه بوده و از آن غفلت نشده و با زحمات شما هر کدام کارنامه قابل قبولی دارد.

قالیباف افزود: ما توفیق داشتیم با تدبیر و روحیه جهادی کار را پیش ببریم و امروز شاهد این زحمات هستیم و همه مردم این شهر نیز قدر‌شناس زحمات شما هستند.

شهردار تهران با اشاره به اقدامت انجام شده در حوزه شفافیت مالی شهرداری گفت: اصلاح ساختاری، سیستمی کار کردن، انضباط کاری و تاکید و توجه به شفافیت مالی از افتخارات دوره شهردرای تهران است.

وی افزود: هر چند بعضا سخنانی ناحق شنیده می‌شود که مطمئن هستم از سر ناآگاهی است. سال ۸۴ انحراف از بودجه و تفریغ بودجه ۳۳ درصد بوده است اما امروز به عنوان یک مسئول اعلام می‌کنم اینکه اگر برخی به صورت اشتباه گفته‌اند انحراف در تفریغ بودجه سال ۹۱ هزار میلیارد تومان بوده است، این اختلاف بر اساس گزارش مجموعه حسابرسی شورای شهر صفر است و این از افتخارات مجموعه شهرداری تهران است.

قالیباف با بیان اینکه تطبیق برنامه با بودجه بسیار سخت است، گفت: در مجلس وقتی گزارش تفریغ بودجه دولت داده می‌شود، انحرافات بعضا بالا‌تر از ۵۰ درصد است اما در سال ۹۱ که سال پایانی این دوره هشت ساله مدیریت شهری است انحراف در تفریغ بودجه شهرداری تهران، صفر است که این مهم با زحمات شما به دست آمده است.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: در مبارزه با فساد در سه سال متوالی بر اساس گزارش دستگاه‌های نظارتی، دیوان محاسبات، سازمان حسابرسی، دستگاه‌های امنیتی و شورای اصلاح نظام مالی و اداری، شهرداری تهران بین همه دستگاه‌های دولتی اولین دستگاه شناخته شده که روند فساد در آن رو به کاهش است و این با زحمات شما که گمنام در مجموعه شهرداری تلاش کردید به دست آمده و باقی است و با حرف افراد از بین نمی‌رود به ویژه آنکه با اخلاص انجام شده باشد و خدا وعده داده که از آبروی افراد دفاع می‌کند.

قالیباف اضافه کرد: امیدوارم همیشه خدا سلامتی دهد و توفیق داشته باشیم و با همه وجود به مردم عزیزمان در سایه نظام اسلامی صادقانه و جهادی خدمت کنیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر