کد خبر: 99774 A

نایب رئیس شورای استان مازندران در گفت‌وگو با ایلنا:‌

از واگذاری باغ گیاه شناسی نوشهر به بخش خصوصی بی‌اطلاعم/ براساس کارشناسی انجام شده کمترین هزینه برای ساخت كمربند نوشهر؛ عبور از باغ‌گیاه‌شناسی است.

ایلنا:‌ نایب رئیس شورای استان مازندران با بیان اینکه هیچ آسیبی به گونه‌های ارزشمند این باغ وارد نمی‌شود، گفت: شاید چند گونه معمولی و عادی در ساخت این جاده آسیب می‌دید.

مهدی توکلی در گفتگو با خبرنگار ایلنا؛ درباره باغ گیاه‌شناسی نوشهر، اظهار کرد: قرار است از بندر نوشهر جاده‌ای تا کمربندی نوشهر جاده‌ای به منظور رونق بخش اقتصادی و اشتغال‌زایی ایجاد شود اما برخی افراد ازجمله صنعت‌داران سایر مناطق که منفعتشان را در خطر می‌دیدند برای متوقف ساختن این این طرح دست به هر کاری زدند.

وی با بیان اینکه فعلا ساخت این جاده متوقف شده است، گفت: برای ساخت این جاده کارشناسی دقیقی صورت گرفته است، قرار بود در احداث آن از ضلع‌شرقی باغ گیاه‌شناسی نوشهر جاده عبور کند و بعد از عبور از خیابان ملت به کمربندی نوشهر متصل شود. براساس کار کارشناسی شده کمترین هزینه برای ساخت جاده مذکور همین مسیر است.

نایب رئیس شورای استان مازندران با بیان اینکه هیچ آسیبی به گونه‌های ارزشمند این باغ وارد نمی‌شود، گفت: شاید چندگونه معمولی و عادی در ساخت این جاده آسیب می‌دید مسئولان برای حفظ چند درخت از این باغ یک خانه 4 طبقه را خریداری کردند. این کار اهمیت حفظ باغ گیاه‌شناسی نوشهر را می رساند.

رئیس شورای شهر نوشهر درباره واگذاری این باغ گیاه شناسی به بخش خصوصی اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: من این موضوع را از زبان رسانه می‌شنوم و اطلاعی در این باره ندارم.

وی با اشاره به اینکه شورای شهر شهرداری و سایر مسئولان نوشهر به خاطر اشتغال‌زایی جوانان تمایل دارند تا این جاده احداث شود، گفت: متأسفانه چند رسانه با مطرح‌کردن این موضوع باعث توقف طرح شده‌اند درحالی است که در این کار بیکاری جوانان و اشتغال آنها نادیده گرفته شده است و ما به دنبال آن نیستیم که باغ را قربانی بندر و یا بندر را قربانی باغ کنیم بلکه می‌خواهیم با حداقل هزینه این جاده برای اشتغال زایی جوانان احداث شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر