کد خبر: 10996 A

برای حج تمتع امسال بیشترین میزان دارو، تجهیزات پیشرفته پزشکی و پزشکان با تجربه به عربستان منتقل شده است

ایلنا: رئیس مرکز پزشکی حج ایران از راه اندازی مجهز‌ترین و پیشرفته‌ترین شبکه درمانی و پزشکی حج در مکه و مدینه منوره خبر داد و اعلام کرد: امسال برای نخستین بار پزشکان زن به کادر پزشکی ایران در حج اضافه شدند.

به گزارش ایلنا؛ علی ریاض با بیان اینکه در حال حاضر ایران مجهز‌ترین و پیشرفته‌ترین شبکه درمانی و پزشکی را در سرزمین وحی راه اندازی کرده است، گفت: برای حج تمتع سال جاری ۲ بیمارستان بزرگ و مجهز در مکه و مدینه راه اندازی شده است.

نماینده رئیس جمهور در جمعیت هلال احمر ضمن اشاره به پایگاه‌های پزشکی و درمانی در عرفات، مشعر و منا راه اندازی شده، تصریح کرد: در شرایط فعلی تیم کامل پزشکی و درمانی جمهوری اسلامی ایران برای ارائه خدمات به زائران ایرانی در آمادگی کامل به سر می‌برند.

ریاض در رابطه با کاهش میزان مراجعات پزشکی و بیماری در بین حجاج ایرانی در مقایسه با سال گذشته، اظهار داشت: کاهش مراجعات پزشکی نشان می‌دهد که فعالیت‌های پژوهشی و علمی پیش از برگزاری حج در زمینه پزشکی و درمانی جواب داده است.

رئیس مرکز پزشکی حج ایران با اشاره به فعالیت ۴۵۰ پزشک در کاروان‌های زائران ایرانی، تجهیز ۲ بیمارستان در مکه و مدینه، فعالیت ۳۰۰ کادر درمانی و پزشکی متخصص و ۱۰ پزشک مسلط به زبان عربی، بیان کرد: هم اکنون شایع‌ترین بیماری بین زائران ایرانی مساله دیابت، قلبی و فشار خون است.

ریاض در رابطه با بیماری حجاج زائران ایرانی گفت: با توجه به اینکه برای حج تمتع سال جاری حدود ۱۰۰۰ زائر بالای ۸۰ سال سن و هشت هزار زائر بالای ۶۵ سال سن وجود دارد که رسیدگی به این حجاج نیاز به تدابیر خاص درمانی و پزشکی دارد.

وی از بستری شدن حدود ۱۰ زائر ایرانی در بیمارستان‌های مکه و مدینه خبر داد و گفت: برای حج تمتع امسال بیشترین میزان دارو، تجهیزات پیشرفته پزشکی و پزشکان با تجربه به عربستان منتقل شده است.

رئیس مرکز پزشکی حج ایران با اشاره به راه اندازی ۸ پایگاه پزشک عمومی در مکه و مدینه، تصریح کرد: برای حج سال جاری برای نخستین بار از پزشکان خانم ایرانی هم در کادر درمانی و بهداشتی استفاده شده است.

حج و زیارت حجاج زائران مرکز پزشکی حج و زیارت مکه و مدینه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر