کد خبر: 12764 A

زلزله اهر به بزرگی ۴. ۳ ریشتر در ساعت۷و ۴۵ دقیقه بامداد و در نزدیکی روستای پیره رخ داده است/ زلزله بم در روستای ابرق و به بزرگی ۴. ۵ ریشتر در ساعت ۷و ۵۳ دقیقه صبح رخ داده است.

ایلنا: سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از وقوع دو زلزله در شهرستاهای بم و اهر خبر داد و گفت: این زلزله‌ها امروز صبح(25 مهرماه) رخ داده و خسارتی نداشته‌اند.

حسین درخشان در گفت‌و‌گو باخبرنگار ایلنا؛ در رابطه با زلزله شهرستان اهر تصریح کرد: این زلزله به بزرگی ۴. ۳ ریش‌تر در ساعت۷و ۴۵ دقیقه بامداد و در نزدیکی روستای پیره رخ داده است که خوشبختانه این زلزله خسارت مالی و جانی نداشته است.

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در رابطه با تیمهای مستقر در این روستا گفت: تیمهای امدادی سازمان که ا قبل در این منطقه حاضر بودند در حال ارائه خدمات به اهالی این روستا هستند.

وی در رابطه با دیگر زلزله رخ داده امروز در شهرستان بم واقع در استان کرمان بیان کرد: این زلزله نیز در روستای ابرق و به بزرگی ۴. ۵ ریش‌تر در ساعت ۷و ۵۳ دقیقه صبح رخ داده است که در شهرستان بم خسارتی نداشته‌ایم ولی گروه امداد و نجات در قالب ۳ تیم برای ارائه خدمات به روستاهای زلزله زده اعزام شده‌اند.

درخشان در رابطه با روستاهای زلزله زده در استان کرمان خاطر نشان کرد: روستاهای کرمان به علت اب و هوای کویری بر خلاف روستاهای استان آذربایجان از یکدیگر فاصله دارند و در نتیجه سرکشی به این روستاهای در مقایسه با روستاهای آذربایجان به مراتب سخت‌تر است.

وی در رابطه با خسارات ناشی از زلزله در این روستا‌ها اظهار کرد: خوشبختانه خسارت جانی و مالی در این مناطق نداشته‌ایم و پیش بینی می‌شود که در صورت بروز پس لرزه خسارتی نیز نداشته باشیم.

زلزله بم زلزله اهر پس لرزه پیره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر