کد خبر: 16217 A

گم شدن بیش از ۸ هزار حاجی در روز عید قربان/ سه میلیون پیامک برای حجاج/ استفاده رایگان حجاج از اینترنت.

ایلنا:شرکت ارتباطات «موبایلی» اعلام کرد: موفق شده است ده‌ها هزار حاجی و کاربران شبکه اینترنت بی‌سیم (وای فای) را با سرعت بالا و به صورت رایگان در تمام مشاعر مقدسه جذب کند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج وابسته به بعثه مقام معظم رهبری، میزان آب مصرفی حجاج بیت الله الحرام در مشعر منا در روز ۱۱ ذی الحجه به ۲۹۰ هزار متر مکعب رسید.

عبدالله بن احمد حسنین مدیر واحدهای عملیاتی مکه مکرمه و طایف در شرکت آب ملی عربستان اعلام کرد: آب مصرفی مشعر منا به صورت شبانه روزی برای مصرف آب شرب، سرویسهای بهداشتی و شبکه‌های اطفای حریق تامین می‌شود.

گم شدن بیش از ۸ هزار حاجی در روز عید قربان

خبرگزاری عربستان گزارش داد: پیشاهنگان فعال در اردوگاههای خدماتی وابسته به جمعیت پیشاهنگ عربستان روز جمعه مصادف به عید قربان (یوم الحج الاکبر)، هشت هزار و ۲۶۷ حاجی گم شده از ملیتهای مختلف را به محلهای اسکانشان راهنمایی کردند.

سه میلیون پیامک برای حجاج

هلال احمر عربستان اعلام کرد: با هماهنگی شرکتهای ارتباطات، ارسال پیامهای آگاه سازی برای زائران و حجاج بیت الله الحرام را انجام داده است به طوری که سه میلیون پیامک با مضمون حفظ سلامتی و بهداشت برای حجاج از طریق تازه‌ترین فناوری‌ها ارسال شده است.

استفاده رایگان حجاج از اینترنت

خبر دیگر اینکه شرکت ارتباطات «موبایلی» اعلام کرد: موفق شده است ده‌ها هزار حاجی و کاربران شبکه اینترنت بی‌سیم (وای فای) را با سرعت بالا و به صورت رایگان در تمام مشاعر مقدسه جذب کند.

این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد: تعداد زیادی دکلهای ثابت و سیار از جمله دکلهایی که پل جمرات را پوشش می‌دهد برای کمک به آرام شدن حرکت ارتباطات برای بهره‌مندی حجاج تامین کرده است.

توزیع هدیه پادشاه عربستان در میان حجاج از یکشنبه

خبر دیگر اینکه خبرگزاری عربستان گزارش داد: هدیه پادشاه عربستان برای حجاج بیت الله الحرام از روز یکشنبه در میان آن‌ها به هنگام خروج از کشور توزیع می‌شود.

تمجید معاون نخست وزیر قرقیزستان از مدیریت حجاج

خبر دیگر اینکه نور خان بیک معاون نخست وزیر قرقیزستان که برای ادای مناسک حج در مشعر منا حضور دارد، از تلاشهای دولت عربستان در موسم حج امسال قدردانی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، نور خان بیک اعلام کرد از پادشاه عربستان به خاطر این میزبانی بزرگ تشکر می‌کنم، این اولین بار است که من به حج مشرف می‌شوم.

وی گفت از تنظیم و سازماندهی دقیق در اداره جمعیتهای حجاج در خلال موسم حج و حسن استفاده از فناوری در ارتباطات و حمل و نقل و امنیت و بهداشت شگفت زده شده‌ام.

وی همچنین روابط عربستان و قرقیزستان را مستحکم و نزدیک توصیف کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر