کد خبر: 2382 A

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین خبرداد:

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین با اشاره به برداشت‌های بی‌رویه از منابع آبی در استان قزوین نسبت به بروز خشکسالی در این استان هشدار داد.

قزوین - ایلنا: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین گفت: با اشاره برداشت‌های بی‌رویه از منابع آبی در استان قزوین امکان بروز خشکسالی در این استان امکان بروز خشکسالی وجود دارد.

به گزارش ایلنا، کیومرث دانشجو اظهار کرد:‌ آب مایه‌ی حیات و زندگی است و با توجه به موقعیت اقلیمی و آب و هوایی کشور، خشکسالی و کاهش بارندگی‌ها، بحران آب در آینده جدی است.

وی افزود: متوسط میزان بارندگی سالانه در کشور با 250 میلی‌متر یک سوم میانگین جهانی است و بروز خشکسالی‌ها، برداشت بی‌رویه از منابع آب‌های زیرزمینی، برداشت‌های غیر‌مجاز و مصرف بی‌رویه نشان می‌دهد در وضعیت مطلوبی قرار نداریم و باید نسبت به اشاعه‌ی فرهنگ صحیح مصرف آب اقدامات جدی به عمل آوریم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین تصریح کرد: در کنار همه‌ی کارهای در دست اجرا در شرکت از جمله تغذیه‌ی آب‌های زیرزمینی، نصب کنتورهای هوشمند، استفاده از پساب‌های صنعتی، تبلیغات محیطی و رسانه‌ای معتقدیم با فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی نسل جوان و نوجوان که آینده کشور را در دست خواهند گرفت، باید مصرف بهینه را در جامعه نهادینه کنیم.

دانشجو یادآور شد: اگر بتوانیم نوجوانان و دانش‌آموزان را در مدارس با پیامدهای مصرف بی‌رویه، منابع آلوده کننده و چالش‌های پیش‌رو آشنا کنیم، می‌توانیم امیدوار باشیم که دانش‌آموزان همیار شرکت آب منطقه‌ای باشند و در مدیریت مصرف نقش موثری ایفا کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر