کد خبر: 2646 A

باآغازسفر دوم تابستانه اعلام شد:

از ابتدای تیرماه تاکنون بیش از ۱۳ میلیون مسافر وارد استان شده‌اند/آمار‌ها نشان می‌دهد که همچنان استان مازندران پیشتاز گردشگری در کشور است.

ساری - ایلنا: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی خواست از تداوم این قانون در برنامه بودجه سال‌های آتی برای حمایت از هنرمندان و صنعتگران کشور حمایت کنند.

به گزارش ایلنا از ساری، سیف‌الله فرزانه صبح سه شنبه در جلسه گردهمایی معاونان اداری و مالی و ذی‌حسابان دستگاه‌های اجرایی استان مازندران از عدم حضور تمام دستگاه‌های مشمول این قانون در جلسه انتقاد کرد و بیان داشت: این اعتبارات که از محل اعتبارات تملک دارایی تعیین شده فقط در این زمینه می‌تواند هزینه شود در غیر اینصورت تا پایان سال مالی برگشت می‌خورد.

وی تصریح کرد: این جلسه برای اجرایی شدن قانون خرید محصولات هنری و صنایع دستی و هنرهای سنتی بر اساس بند ۱۱۹ قانون بودجه سال گذشته تصویب و آیین نامه اجرایی آن در اردیبهشت ماه سال جاری به بیش از ۲۲ دستگاه مشمول این قانون ابلاغ شده و زمان اجرای آن نیز تا پایان سال مالی است.

فرزانه گفت: این مصوبه قانونی که برای حمایت از هنرمندان تصویب شده بهترین فرصت برای دلجویی از صنعتگران بومی مازندرانی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران یادآور شد: صنایع دستی و هنرهای سنتی یکی از محصولات مهم گردشگری است که به تنهایی می‌تواند جاذب گردشگر باشد و بی‌توجهی به این هنر درشان استان نیست.

فرزانه خاطرنشان کرد: از ابتدای تیرماه تاکنون بیش از ۱۳ میلیون مسافر وارد استان شدند.

وی افزود:آمار‌ها نشان می‌دهد که همچنان استان مازندران پیشتاز گردشگری در کشور است.

مدیرکل گردشگری مازندران از خرید محصولات صنایع دستی در ادارات کل فنی و حرفه‌ای، استاندارد، شیلات و شهرک‌های صنعتی و سفارش خرید آب منطقه‌ای مازندران و صدا و سیمای استان خبر داد و افزود: کار‌شناسان این اداره کل این آمادگی را دارند تا مشاوره تخصصی در زمینه خرید محصولات صنایع دستی متناسب با دستگاه‌های متقاضی را ارایه دهند.

وی از دستگاه‌ها و نهادهای مشمول این قانون خواست برای اجرای این قانون از رشته‌های مختلف صنایع دستی و تمامی هنرمندان در سراسر استان استفاده کنند.

فرزانه تصریح کرد: برای آشنایی دستگاه‌ها و نهادهای مشمول این قانون با رشته‌های مختلف صنایع دستی و زمینه مناسب برای خرید بهتر محصولات برای اجرای بند ۱۱۹ قانون بودجه سال گذشته نمایشگاه ملی صنایع دستی و هنرهای سنتی در تیرماه سال جاری برگزار شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر