کد خبر: 37236 A

رییس سازمان محیط زیست:

سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان یکی از حافظان محیط زیست کشور و سازمان جنگل‌ها و مراتع به عنوان مرجع اصلی بر صیانت از حریم جنگل‌ها پافشاری و اصرار دارند.

ایلنا: رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: کارگروه ملی آلودگی هوا مشخص کرد که اجرای طرح زوج و فرد خودرو‌ها از در منازل تا پایان این هفته در تهران ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایلنا، محمد جواد محمدی‌زاده  روز دوشنبه در حاشیه همایش صنعت سبز افزود: کارگروه ملی آلودگی هوا برخی چارچوب‌های کلی را در زمینه مقابله با پدیده وارونگی هوا به استان‌ها ابلاغ کرده است.

وی اظهار داشت: استان‌ها با توجه به گزارش‌هایی که از وضعیت هوا از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اورژانس، آتش نشانی و نهادهای مسئول دریافت می‌کنند برای اجرای این طرح تصمیم گیری خواهند کرد.

به گفته وی برای تهران تصمیم گیری بر این قرار شد که تا پایان هفته جاری طرح زوج و فرد خودرو‌ها از در منازل اجرا شود.

معاون رییس جمهوری ادامه داد: پیش بینی هوا‌شناسی نشان می‌دهد تا پایان دی ماه امسال پایداری هوا خواهیم داشت اما تجربه سال‌های گذشته نشان می‌دهد این شرایط تا بهمن و اسفندماه امسال ادامه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: سازمان حفاظت محیط زیست معتقد است اجرای طرح زوج و فرد خودرو‌ها از در منازل در طول سال باید اجرا شود و اگر شورای عالی ترافیک کشور که مسولیتش با وزیر کشور است، موافقت کند اجرای این طرح مفید خواهد بود.

محمدی‌زاده گفت: اگر این طرح اجرا شود هم تراکم خودرو‌ها کم خواهد شد که در پی آن ترافیک روان‌تر، مصرف سوخت کمتر و آلایندگی هوا کاهش خواهد یافت.

وی در مورد تصویب نشدن دوفوریت طرح حفظ و صیانت از جنگل‌ها در مجلس شورای اسلامی گفت: تصویب نشدن دو فوریت این طرح به معنای مخالفت نمایندگان با اصل طرح صیانت از جنگل‌ها نیست زیرا نمایندگان مجلس با بررسی دو فوریتی این طرح مخالفت کردند.

بر اساس طرح حفظ و صیانت از جنگل‌ها تا پنج سال آینده اجازه هیچ گونه برداشت از جنگل‌های کشور داده نمی‌شود. این طرح تاکنون چندین بار با قید دو فوریتی در مجلس مطرح شده است ولی نمایندگان مجلس بررسی دو فوریتی آن را تصویب نکردند. این طرح روز یکشنبه (۲۴ دی ماه) نیز بار دیگر در صحن علنی مجلس مطرح شد ولی با مخالفت نمایندگان روبه رو شد. بدین ترتیب این طرح به صورت عادی در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.

محمدی‌زاده افزود: نمایندگان مجلس می‌خواهند کمیسیون‌های تخصصی خانه ملت بررسی‌های بیشتر و جامع تری روی این طرح انجام دهند. در هر صورت صیانت از جنگل‌ها یکی از مهم‌ترین راهکارهای صیانت از محیط زیست کشورمان است.

وی اظهار داشت: سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان یکی از حافظان محیط زیست کشور و سازمان جنگل‌ها و مراتع به عنوان مرجع اصلی بر صیانت از حریم جنگل‌ها پافشاری و اصرار دارند.

هفته هوای پاک ار ۲۴ تا ۲۹ دی ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر