کد خبر: 43182 A

توسط معاون رییس جمهور صورت گرفت؛

علاقمندان جهت آشنایی با آیین‌های مختلف عشایری می‌توانند از ساعت ۱۴ امروز (۱۴ بهمن) تا ۱۹ بهمن‌ماه به محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران مراجعه کنند.

ایلنا: جشنواره ملی صدای عشایر روز گذشته توسط معاون رییس جمهور افتتاح شد. در این مراسم محمدرضا رحیمی از تمبر ملی عشایر و ثبت سند ملی کوچ عشایر رونمایی کرد.

به گزارش ایلنا، محمدرضا رحیمی در مراسم افتتاحیه جشنواره صدای عشایر با اشاره به انقلاب شکوه‌مند اسلامی و دهه فجر اظهار داشت: از خداوند متعال خواستار پیوند برادری عشایر ارجمند و شادی و شادمانی در دل‌هایشان هستم.

معاون رییس جمهور همچنین از ریاست سازمان میراث فرهنگی و معاونت این سازمان به دلیل برگزاری چنین جشنواره‌هایی تشکر و قدردانی کرد.

رحیمی در این جشنواره نمایشگاه صنایع دستی و دستاوردهای عشایر که در حاشیه این جشنواره برپا شده بود را افتتاح و از آن دیدن کرد.

در این جشنواره رهبران عشایر مختلف صنایع دستی را به عنوان هدیه به معاون اول رئیس جمهور اهدا کردند.

همچنین تمبر ملی عشایر و سند ثبت ملی کوچ عشایر توسط رحیمی در حضور جمعی از سفرای کشورهای خارجی، استانداران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی رو نمایی شد و گروه‌های هنری از عشایر نقاط مختلف کشور به اجرای موسیقی محلی پرداختند.

گفتنی است، نمایشگاه صدای عشایر امسال ۱۸۰ غرفه نمایشگاهی را به خود اختصاص داده است و قرار است ۶۰۰ هنرمند صنایع دستی در آن حضور فعال داشته باشند.

در روزهای گذشته به‌صورت نمادین کوچ عشایر از میدان ونک تا نمایشگاه بین‌المللی تهران به‌منظور زنده نگه داشتن آیین‌های سنتی برپا شد و از امروز قرار است در تئا‌تر شهر، پارک لاله و پارک ملت، عشایر به اجرای آیین‌های سنتی بپردازند.

علاقمندان جهت آشنایی با آیین‌های مختلف عشایری می‌توانند از ساعت ۱۴ امروز (۱۴ بهمن) تا ۱۹ بهمن‌ماه به محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران مراجعه کنند.

معاون رییس جمهور جشنواره صدای عشایر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر