کد خبر: 49598 A

در ارومیه؛

ششمین جشن راهنمایان تور با تقدیر از راهنمایان برتر استان‌ها پایان یافت.

ششمین جشن راهنمایان تور با تقدیر از راهنمایان برتر استان‌ها پایان یافت.

به گزارش خبرنگار ایلنا طی مراسمی در پایان جشن راهنمایان تور کشور در سالن امام علی شهر ارومیه با حضور 600راهنمیا گردشگری و 40 مهمان ویژه از سی‌دی مستند 120 دقیقه‌یی جاذبه‌های آذربایجان غربی با حضور محمدعلی اینانلو، هوشنگ ضیایی و مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری آذربایجان غربی رونمایی شد.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان غربی، با اشاره به معضلات مربوط به دریاچه‌ ارومیه، اظهار کرد: اقداماتی از طرف دستگاه‌های مربوط برای رفع چالش این دریاچه در حال انجام است.

محمودی افزود: گردشگری پایدار یکی از حلقه‌های گمشده‌ای است که می‌تواند به حل این چالش کمک کند. ما توسعه‌ی سدسازی و استقرار تمام منابع آب‌بر را ممنوع اعلام کردیم، چراکه شرایط کنونی دریاچه بحرانی است و به تدبیر نیاز دارد.

در ادامه‌ از مهمانان ویژه مراسم اسماعیل کهرم‌، مارچلو ناتریانی، نماینده‌ سازمان جهانی جهانگردی، رکس ندیچی،نقاش صلح اهل استرالیا،‌ محمدعلی اینانلو، ناصر کرمی‌ و هوشنگ ضیایی تجلیل شد.

در ادامه مراسم در حرکتی نمادین مسعود شکرنیا و لیلا کشاورز، طراحان یادبود جشن، تصویر دریاچه‌ی ارومیه را با امضای 700 راهنمای تور منقش بر روی یک پیراهن  به اسماعیل کهرم هدیه کردند.

کهرم باتقدیر از ابراز احساسات حاضران گفت: من نسبت به آینده امیدوارم و گفتم که دریاچه‌ی ارومیه به حالت قبلش برمی‌گردد، چون مردان مملکت من همچون این جوانان هستند و خدمت‌گزاران آن‌ها هم من هستم.

وی سپس پیراهن را تن کرد.

در ادامه مراسم از از مدرسان، فعالان و دست‌اندرکاران‌ حوزه‌ی گردشگری حاضر در این مراسم تجلیل به عمل آمد.

 

ارومیه جشن راهنمایان گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر