کد خبر: 50459 A

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خبر داد:

در این پروژه ۴ ستون عریض دور ضریح مطهر تبدیل به ۸ ستون با ابعاد کوچک‌تر شده و در بالای آن گنبد جدید حرم حضرت نصب خواهد شد.

ایلنا: مهندس پلارک گفت: مراحل مطالعاتی طرح ترفیع گنبد امام حسین (ع) در حال اتمام است و در گام بعدی وارد مرحله اجرایی آن خواهیم شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، مهندس پلارک در جلسه مهندسین و کار‌شناسان طرح نوسازی و ترفیع گنبد حرم امام حسین (ع) بر وقایع نگری و دقت در کار تاکید کرد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در ادامه ضمن قدردانی از مهندسین، کار‌شناسان و ستاد بازسازی استان کرمان که عهده دار اجرای این پروژه شده‌اند اظهار داشت: با توجه به اینکه حرم حضرت سیدالشهداء از ابتدا تا کنون ۸ بار تخریب و به دست محبان اهل بیت (ع) ساخته و بازسازی شده است، وقایع نگری، ثبت طرح‌ها و برنامه‌ها، اشخاص و عوامل بازسازی در این مورد بسیار مهم بوده و باید برای آیندگان ثبت و ضبط شود تا بهره برداری علمی و فنی از آن صورت پذیرد.

پلارک با اشاره به اینکه این کار تاریخی پس از ۷۰۰ سال به دست ایرانی‌ها و ستاد بازسازی کرمان انجام خواهد شد افزود: در این پروژه ۴ ستون عریض دور ضریح مطهر تبدیل به ۸ ستون با ابعاد کوچک‌تر شده و در بالای آن گنبد جدید حرم حضرت نصب خواهد شد.

وی ضمن اشاره به اینکه در انجام این کار مطالعات بسیاری صورت گرفته است تاکید کرد: ضمن دقت فنی و مهندسی، دقت در اجرا نیز ضرورت داشته و لازم است در موعد مقرر پروژه ترفیع گنبد به پایان برسد.

گزارش تصویری این جلسه در سایت ستاد بازسازی عتبات عالیات به آدرس www.atabat.org  است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر