کد خبر: 58623 A

شهردار جوشقان و کامو در گفتگو با ایلنا خبر داد:

شهردار جوشقان و کامو از ورود بیش از دوازده هزارنفرگردشگر داخلی و خارجی از بیست و هشتم اسفندماه سال 91 تا ششم فروردین ماه سالجاری به شهر جوشقان و کامو از توابع شهرستان کاشان خبر داد.

ایلنا – کاشان: شهردار جوشقان و کامو از ورود بیش از دوازده هزار نفر گردشگر داخلی و خارجی از بیست و هشتم اسفندماه سال 91 تا ششم فروردین ماه سالجاری به شهر جوشقان و کامو از توابع شهرستان کاشان خبرداد.

« سید حسین حجازی » در گفتگو با خبرنگار ایلنا در کاشان با اعلام این خبر، ضمن تبریک سال جدید و آرزوی موفقیت و سلامتی برای کلیه مسافرین نوروزی و خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه حجم مسافران نوروزی جوشقان و کامو به جهت حضور گسترده اهالی این شهر که ساکن تهران و دیگر شهر های کشور می باشند در ایام تعطیلات نوروزی با دیگر شهر ها متفاوت می باشد گفت: در ایام تعطیلات نوروزی، فصل گلابگیری و تابستان جمعیت ثابت شش هزار نفری جوشقان و کامو به بیش از 30 هزار نفر افزایش می یابد.

وی از آمادگی کامل شهر جوشقان و کامو برای پذیرایی از گردشگران و مسافران نوروزی خبرداد و گفت: ضمن اینکه خدمات دهی به مسافران نوروزی در سالجاری نسبت به سال قبل افزایش چشمگیری داشته است، مدارس شهید کلانتری و شهید عباس پور جوشقان قالی با کلیه امکانات برای اسکان مسافران نوروزی اختصاص یافته است.

حجازی وجود آثار و ابنیه های تاریخی فراوان چون بقعه میرعلا الدین، برج حسن تعریفی، خانه تاریحی همایونی، حمامهای تاریخی، برج تاریخی میرزاخوان، قدمگاه و امامزادگان قاسم و محمد در جوشقان و امامزاده عبدالله در کامو را از مهمترین جاذبه های تاریخی و مذهبی شهر جوشقان و کامو عنوان نمود و گفت: با توجه به تمهیداتی که مسئولین نیروی انتظامی در شهر جوشقان و کامو اندیشیده اند خوشبختانه تاکنون هیچگونه حادثه جاده ای در ایام تعطیلات نوروزی نداشته ایم.

شهردار جوشقان و کامو از عدم ترمیم و بازسازی جاده جوشقان و کامو به قمصر انتقاد کرد و گفت: با توجه به اینکه تردد ماشینهای سنگین د راین مسیر موجب از بین رفتن جاده جوشقان و کامو به کاشان گردیده است، متاسفانه با گذشت 5 سال تاکنون اقدام اساسی در جهت ترمیم و بازسازی این جاده نشده است.

شهرجوشقان قالی و کامو از توابع بخش قمصرکاشان در 80 کیلومتری کاشان، 100 کیلومتری اصفهان و50 کیلومتری شهر قمصر واقع گردیده است این شهر با جمعیتی بالغ بر 6 هزار نفر یکی از قدیمی ترین و پرجاذبه ترین شهرهای کشور که با داشتن انواع معادن سنگ، قالی سنتی، پرورش دهنده انبوه گل محمدی، گلاب و عرقیات گیاهی درمنطقه است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر