کد خبر: 58631 A

معاون رئیس جمهور خبر داد:

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور: تمرکز و تجمیع فعالیتهای مختلف در مرکز پایش محیط زیست به تنهایی از عهده محیط زیست ساخته نیست، عنوان کرد: در این راستا دستگاههای مختلف مرتبط نیز باید به یاری محیط زیست بیایند.

ایلنا: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور: تمرکز و تجمیع فعالیتهای مختلف در مرکز پایش محیط زیست به تنهایی از عهده محیط زیست ساخته نیست، عنوان کرد: در این راستا دستگاههای مختلف مرتبط نیز باید به یاری محیط زیست بیایند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، محمد جواد محمدی زاده در جریان این بازدید اظهار داشت: احداث مرکز پایش محیط زیست لرستان فرصتی برای متمرکز کردن همه فعالیت های این بخش در این مرکز است.

وی با بیان اینکه تمرکز و تجمیع فعالیتهای مختلف در مرکز پایش محیط زیست به تنهایی از عهده محیط زیست ساخته نیست، عنوان کرد: در این راستا دستگاههای مختلف مرتبط نیز باید به یاری محیط زیست بیایند.

محمدی زاده با تاکید بر ضرورت تدوین طرح جامع پایش زیست محیطی لرستان عنوان کرد: برای تدوین این طرح جامع باید از ظرفیت دستگاههای مختلف از جمله منابع طبیعی، شهرداری، شرکت آب منطقه ای، شرکت آب و فاضلاب، اداره کل هواشناسی، صنعت معدن و تجارت و همچنین استانداری استفاده کرد.

وی ادامه داد: در صورت تدوین این طرح جامع می توان همه اطلاعات به روز در این بخش را در این مرکز تجمیع و به عنوان یک مرکز راهبری از آن استفاده کرد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور ادامه داد: همچنین در صورت تحقق این امر مرکز پایش محیط زیست لرستان می تواند به عنوان یک مجموعه جامع مورد استفاده موسسات علمی و دانشگاهی و همچنین مراکز تحقیقاتی قرار گیرد.

مدیر کل محیط زیست استان لرستان نیز در جریان این بازدید با ارائه گزارشی از روند احداث مرکز پایش محیط زیست لرستان بیان داشت: این مرکز به مساحت هزار و 100 مترمربع در قالب سه طبقه در حال احداث است.

محمد حسین بازگیر با اشاره به تکمیل فونداسیون و مونتاژ اسکلت این پروژه عنوان کرد: مرکز پایش محیط زیست لرستان در خیابان البرز در نزدیکی اداره کل محیط زیست لرستان در حال احداث است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر