کد خبر: 58636 A

بیشتر میزان اقامت تا پایان روز ششم فروردین ماه جاری در استان‌های فارس، هرمزگان، مازندران، اصفهان و گیلان انجام گرفته است.

ایلنا: تعداد نفر شب اقامت‌های نوروزی در ششمین روز فروردین ماه، با ۵/۲۳ درصد رشد نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته همراه شده است.

به گزارش ایلنا، منوچهر جهانیان رییس ستاد مرکزی سفرهای کشور با بیان این خبر گفت: بنا بر آمار استخراج شده از سوی کمیته آمار ستاد مرکزی سفر، میزان اقامت مسافران نوروزی به ۵ میلیون و ۳۲۱ هزار و ۷۱۴ نفر شب اقامت رسیده است.

وی با اشاره به میزان بازدید صورت گرفته از جاذبه‌های گردشگری و برنامه‌های فرهنگی نوروزی خاطر نشان کرد: همچنین در این روز یک میلیون و ۷۲۱ هزار و ۱۵۱ نفر از کاخ موزه‌ها ومراکز گردشگری و تاریخی کشور و یک میلیون و ۵۲۱ هزار و ۱۷۶نفر از برنامه‌های معنوی و مذهبی تدارک دیده شده در این ایام بازدید داشته‌اند.

رییس ستاد مرکزی سفرهای کشور همچنین با اشاره به میزان بازدید‌های نظارتی از تاسیسات گردشگری اظهار داشت: در تاریخ مذکور ۷۴۱ مورد نظارت، ۱۷ تشویق، ۱۴۸ تذکر، ۶۵ خطا و ۳ تعلیق و تعطیلی در سراسر کشور ثبت شده است.

گفتنی است بنابر آمار حاصل بیشتر میزان اقامت تا پایان روز ششم فروردین ماه جاری در استان‌های فارس، هرمزگان، مازندران، اصفهان و گیلان انجام گرفته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر