کد خبر: 63139 A

با حضور رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات؛

در این مراسم که با تلاوت قرآن و مداحی و مرثیه خوانی مداحان اهل بیت آغاز شد مدعوین با ورود به داخل ضریح مطهر به غبار روبی پرداختند.

ایلنا: همزمان با ایام سوگواری حضرت صدیقه طاهره زهرای مرضیه (س) غبار روبی از ضریح جدیدبا حضور پلارک رئیس ستاد بازسازی و تنی چند از معاونین ستاد و مسئولین حرم حسینی در فضایی خاص و روحانی حرم امام حسین (ع) انجام شد.

به گزارش ایلنا، در این مراسم که با تلاوت قرآن و مداحی و مرثیه خوانی مداحان اهل بیت آغاز شد مدعوین با ورود به داخل ضریح مطهر به غبار روبی پرداختند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در پاسخ به این سوال که باتوجه به اینکه شما اولین گروهی هستید که افتخار غبارروبی ضریح جدید امام حسین (ع) را پیدا کرده‌اید چه احساسی دارید؟ اظهار داشت: بعنوان یک شیعه ایرانی و خادم عتبات به خود می‌بالم کنار مضجع شریف سرور و سالار شهیدان داخل ضریح عشق که ذره ذره آن توسط هنرمندان ایرانی باوضو و ذکر یاحسین (ع) ساخته شده ایستاده‌ام و دعاگوی تک تک مردم خداجو و محب اهل بیت ایرانی اسلامی هستم، مردمی که با تمامی وجود ستاد عتبات عالیات را در بازسازی، مرمت و توسعه اعتاب مقدسه یاری می‌رسانند.

پلارک ساخت و انتقال و نصب ضریح جدید امام حسین (ع) را یک واقعه بی‌نظیر برشمرد که توسط ستاد بازسازی عتبات به خوبی مدیریت شد.

وی خاطرنشان ساخت: این اثر فاخر در هنگام ساخت، انتقال و نصب موجی از عشق و ارادت به سرور و سالار شهیدان را به دنبال داشت و بسیار موثر بود.

وی در مورد نقش صدا و سیما گفت: صدا و سیما خوشبختانه فعالیت بسیار خوبی داشت و توانست شور و دلدادگی مردم در استقبال و بدرقه باشکوه ضریح را به تصویر بکشاند.

وی ضمن تقدیر از زحمات همه دست اندرکاران در خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها و سایت‌ها گفت: یقینا این رخداد در تاریخ خواهد ماند و بعنوان افتخاری برای ملت ایران ثبت خواهد شد و همه مردم به ویژه رسانه‌ها در این افتخار سهیم خواهند بود.

پلارک در پایان اظهار امیدواری کرد سایر پروژه‌های در دست اقدام در عتبات نیز با عنایت پروردگار و حمایت و پشتیبانی مردم مسلمان ایران با سرعت بیشتری انجام و انشاالله در این سال شاهد افتتاح برخی از آنان از جمله بیمارستان فوق تخصصی امام سجاد (ع) در کربلا باشیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر