کد خبر: 75325 A

نماینده مركز پزشكی حج و زیارت در مدینه اعلام كرد:

بیشترین دلیل مراجعه زائران ایرانی به مراكز پزشكی جمعیت هلال احمر در مدینه منوره ضرب‌دیدگی‌هایی است كه نیاز به معاینات دارند. سقوط از پله یا لیز خوردن در حمام از جمله مواردی است كه باعث ضرب‌دیدگی زائران می‌شود.

ایلنا: به گفته نماینده مركز پزشكی حج و زیارت در مدینه منوره، از ابتدای ماه رجب‌ تا كنون بیش از هشت هزار زائر ایرانی در مدینه منوره به مراكز و درمانگاه‌های این مركز مراجعه كرده‌اند.

به گزارش ایلنا، محمدعلی جباری با اعلام این خبر گفت: طی 10 روز نخست ماه رجب، هشت هزار و 363 مورد ویزیت عمومی برای زائران حرم نبوی انجام شده است. همچنین 395 نفر از خدمات تخصصی در حوزه زنان و 904 نفر از خدمات تخصصی داخلی استفاده كرده‌اند.

به گفته نماینده مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر طی 10 روز نخست ماه رجب، یك هزار و 876 مورد تزریقات، 284 مورد تست قند خون، 172 مورد پانسمان، 112 مورد نوار قلب، 135 مورد سرم‌تراپی، 3 مورد جراحی موضعی و 23 دفعه دیالیز از جمله خدمات پزشكی است كه برای زائران ایرانی در مدینه منوره ارائه شده است. همچنین در این مدت 40 زائر ایرانی به بیمارستان سعودی اعزام و 12 زائر ایرانی در بیمارستان‌های كشور میزبان بستری شده‌اند.

جباری افزود:بیشترین دلیل مراجعه زائران ایرانی به مراكز پزشكی جمعیت هلال احمر در مدینه منوره ضرب‌دیدگی‌هایی است كه نیاز به معاینات دارند. سقوط از پله یا لیز خوردن در حمام از جمله مواردی است كه باعث ضرب‌دیدگی زائران می‌شود.

وی از مشكلات تنفسی فوقانی، دردهای عضلانی و درد مفاصل و بیماری‌های سرماخوردگی، فشار خون و دیابت به عنوان دلایل شایع دیگر مراجعه زائران به مركز پزشكی حج در مدینه منوره نام برد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر