کد خبر: 76999 A

مدیرکل میراث فرهنگی كردستان خبر داد؛

روستاهای ثبت شده هدف گردشگری كردستان ترجان، اورامان تخت، نگل، پالنگان، دزلی، قمچقای، خسروآباد بیجار، ژیوار، اویهنگ، نوره، قصلان و صلوات آباد سنندج است.

ایلنا: مدیرکل میراث‌ فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری كردستان از افزایش روستاهای هدف گردشگری استان به 43 مورد خبر داد.

فرهاد میمنت‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا از سنندج، روستاهای هدف گردشگری را یکی از ظرفیت‌های مهم طبیعت‌گردی در استان معرفی کرد و گفت: افزایش روستاهای هدف گردشگری، گامی مهم در جذب گردشگر به ویژه گردشگران خارجی است.

وی استان كردستان را یکی از عرصه‌های مهم گردشگری، تاریخی و فرهنگی کشور دانست و با اشاره به پتانسیل‌های گردشگری در روستاهای هدف این استان تصریح کرد: اداره ‌کل میراث‌ فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان كردستان به این مهم اذعان داشته و برای احیای آن برنامه‌‌ریزی‌های مدونی را با همکاری معاونت گردشگری  و دهیاران مناطق مختلف استان در دست اقدام دارد.

میمنت آبادی ابراز داشت: هم اکنون 13 روستای هدف گردشگری در استان شناسایی و ثبت شده است که تلاش داریم با مصوب شدن 30 روستای دیگر، این رقم به 43 روستا افزایش یابد.

وی داشتن بافت روستائی، جاذبه‌هایی همچون  تاریخی، مذهبی، طبیعی و گردشگری  و همچنین  توریسم پذیر بودن را از خصوصیات یك روستای هدف گردشگری در این استان عنوان كرد و افزود: اكثر روستاهای سطح استان، دارای این خصوصیات هستند. 

مدیر کل میراث فرهنگی كردستان در پایان یادآور شد: در این روستاها باید با تدوین و اجرای برنامه‌های لازم، بستر مناسبی برای پذیرایی از گردشگران و مسافران به ویژه در فصل تابستان فراهم کرد.

روستاهای ثبت شده هدف گردشگری كردستان ترجان، اورامان تخت، نگل، پالنگان، دزلی، قمچقای، خسروآباد بیجار، ژیوار، اویهنگ، نوره، قصلان و صلوات آباد سنندج است.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر