کد خبر: 80887 A

در بعثه مقام معظم رهبری، ۱۳ تا ۱۵ جلسه آموزشی نیز در عربستان سعودی برای زائران ایرانی تشکیل خواهد شد.

ایلنا: مدیرکل آموزش بعثه مقام معظم رهبری از اعزام ۷۵۰ روحانی، معین و معینه به حج تمتع ۹۲ به منظور همراهی زائران ایرانی خبر داد و گفت: در موسم حج سال گذشته یکهزار روحانی، معینه و معینه زائران ایرانی را همراهی کردند.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین حمید احمدی اظهار داشت: از این تعداد، ۵۰۰ نفر روحانی و ۲۵۰ نفر معین یا معینه خواهند بود.

این مقام مسئول در بعثه مقام معظم رهبری ادامه داد: براساس فراوانی زائران مرد یا زن در هر کاروان، یک معین یا معینه به عنوان دستیار به روحانی کاروان کمک می‌کند.

حجت الاسلام احمدی در مورد احتمال افزایش سهمیه ایران در موسم حج امسال نیز گفت: در صورت افزایش تعداد زائران ایرانی، آمادگی لازم برای افزایش تعداد روحانیون کاروان‌ها یا معین و معینه‌ها وجود دارد.

مدیرکل آموزش بعثه مقام معظم رهبری با بیان اینکه کلاس‌های آموزشی زائران ایرانی از یازدهم خرداد ماه جاری آغاز شده، گفت: بسته‌های آموزشی شامل اسرار و معارف حج، آداب و اخلاق حج، تاریخ و سیره، آشنایی با اماکن مذهبی مدینه منوره و مکه مکرمه و مناسک و احکام حج به روحانیون کاروان‌ها به منظور آموزش زائران ایرانی ارایه شده است.

احمدی اظهار داشت: طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته ۱۰ جلسه آموزشی برای زائران مدینه قبل و ۱۲ جلسه نیز برای زائران مدینه بعد برگزار می‌شود.

به گفته این مقام مسئول در بعثه مقام معظم رهبری، ۱۳ تا ۱۵ جلسه آموزشی نیز در عربستان سعودی برای زائران ایرانی تشکیل خواهد شد.

به گفته وی، علاوه بر معین و معینه‌ها، حدود هفت هزار امدادگر فرهنگی تحت عنوان یاوران حجاج زائران ایرانی را در عربستان همراهی می‌کنند.

طبق اعلام سازمان حج و زیارت، حدود ۷۰ هزار زائر ایرانی به موسم حج ۹۲ اعزام می‌شوند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر