کد خبر: 85192 A

ملک‌زاده:

متأسفانه کشور مقدس ما را یک چیزی تهدید می‌کند و فرصت را تبدیل به تهدید می‌کند و آن هم بوروکراسی اداری است/ خبرنگاران هر چه دلشان می‌خواهد بنویسند من کار خودم را می‌کنم.

ایلنا: رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری درباره واگذاری امور در گردشگری، سرمایه‌گذاری و صنایع دستی به بخش خصوصی گفت: این واگذاری‌ها غیرقابل لغو است چون مصوبه دولت است.

به گزارش ایلنا، محمد شریف ملک‌زاده امروز در همایش هم اندیشی فعالان و سرمایه گذاران میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که در محل هتل همای تهران برگزار شد، اظهار داشت: ما چندین ماه است که در حوزه حقوقی و گردشگری کار کار‌شناسی در زمینه واگذاری امور سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به بخش خصوصی انجام می‌دهیم.

وی افزود: متأسفانه کشور مقدس ما را یک چیزی تهدید می‌کند و فرصت را تبدیل به تهدید می‌کند و آن هم بوروکراسی اداری است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری درباره اینکه چرا پایان دولت این کار انجام می‌شود، گفت: این کار اول و آخر و وسط دولت ندارد باید به یک نتیجه برسیم که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در حوزه گردشگری باید یک جا و کامل به بخش خصوصی واگذار شود.

ملک‌زاده افزود: بعضی‌ها غیرکار‌شناسی و غیرحقوقی سخنرانی می‌کنند ما یک تکلیفی داشتیم ما نظر تخصصی را به دولت و رئیس جمهور دادیم در کمیسیون‌های دولت، بحث و گفت‌وگو شد و در حضور تمام وزرای دولت، همه تأیید کردند که پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی کاملاً حقوقی است. می‌توانستند در دولت موافقت نکنند ولی چون تخصصی بود موافقت شد.

وی ادامه داد: این واگذاری به این معنا نیست که کاملاً امور واگذار شده است این طور نیست چون اگر به تکالیف خودشان عمل نکنند این تفویض از آن‌ها گرفته می‌شود سازمان نظارت تخصصی خود را خواهد داشت. در تمام دنیا در حوزه اقتصاد گردشگری این بوروکراسی‌های اداری ایران را ندارند.

معاون رئیس جمهور افزود: باید به یک سرمایه‌گذار چشم‌بسته مجوز داد سرمایه‌گذار کسی است که پول و سرمایه‌اش را می‌آورد نباید بگوییم فلان اولویت‌ها را ندارید پس نمی‌توانید سرمایه‌گذاری کنید.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت: می‌گویند ملک‌زاده «شو» اجرا می‌کند شو جایش جای دیگری است اینجا کار تخصصی است. من با کسی تعارف ندارم باید این محقق شود. این واگذاری‌ها غیرقابل لغو است چون مصوبه دولت است.

ملک‌زاده از واگذاری صدور مجوز آژانس‌های گردشگری در روز یکشنبه ۹ تیر و صدور مجوز تمام کارگاه‌های صنایع دستی در روز دوشنبه ۱۰ تیر به بخش خصوصی خبر داد و گفت: امور کارگاه‌های صنایع دستی به اتحادیه صنایع دستی واگذار می‌شود.

وی خطاب به خبرنگاران هم گفت: خدایی در حمایت از بخش خصوصی و این طرح‌ها بنویسید! در این یک ماه باقیمانده ۱۰۰ تا کار دیگر هم انجام خواهم داد. از بخش خصوصی هم خاضعانه و خالصانه می‌خواهم که دیگر حامی باشند. خبرنگاران هم هر چه دلشان می‌خواهد بنویسند من کار خودم را می‌کنم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تصریح کرد: با این شرایط کنونی طبق سند چشم انداز ۲۰ ساله کشور ۲۰ میلیون گردشگر وارد کشور نمی‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر