کد خبر: 85564 A

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری:

این تصمیم به تصویب هیات محترم دولت رسیده و با موافقت دولت و رییس جمهور انجام می شود، هیات دولت نیزمعتقد است که این کار کاملا حقوقی و قانونی است.

ایلنا: معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در همایش هم اندیشی فعالان و سرمایه گذاران حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از اجرایی شدن واگذاری صدور موافقت تاسیسات گردشگری به بخش خصوصی از امروز خبر داد و گفت: این موضوع مهم و اتفاق ارزشمند از امروز اجرایی می شود.

به گزارش ایلنا، ملک زاده در این همایش که در هتل همای تهران و با حضور جمع کثیری از سرمایه گذاران و فعالان حوزه گردشگری برگزار شد، افزود: از امروز صدور موافقت اصولی ساخت، تاسیس و تکمیل تاسیسات گردشگری به بخش خصوصی واگذار می شود.

وی با بیان اینکه این موضوع کاملا کارشناسی و تخصصی است، اضافه کرد: این تصمیم به تصویب هیات محترم دولت رسیده و با موافقت دولت و رییس جمهور انجام می شود، هیات دولت نیزمعتقد است که این کار کاملا حقوقی و قانونی است.

ملک زاده ادامه داد: یکی از مهمترین مشکلاتی که با آن روبرو هستیم بروکراسی اداری است که سرمایه گذاران و دست اندر کاران حوزه گردشگری را دچار مشکلات عدیده ای کرده است، از این رو واگذاری امور به بخش خصوصی و کاهش تصدی گری دولن می تواند باعث رفع بروکراسی اداری و مشکلات سرمایه گذاران، فعالان و دست اندرکاران حوزه گردشگری شود.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاران از ارزش بالایی برخوردار هستند ادامه داد: باید دست سرمایه گذار را بوسید و سرمایه گذار نباید برای دریافت یک نامه اداری در پشت در اتاق یک مسوول منتظر بماند.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه از نظر من امروز 8 تیرماه 92 یک روز مبارک برای حوزه گردشگری است، خاطرنشان کرد: واگذاری ها به بخش خصوصی و تصمیمی که سازمان میراث فرهنگی گرفته است اقدامی کارشناسی و کاملا حقوقی است.

معاون رییس جمهور در ادامه صحبت های خود با بیان اینکه واگذاری ها به بخش خصوصی و کاهش تصدی گری های دولت ادامه دارد افزود: فردا 9 تیرماه بخش دیگری از این تصمیم اجرایی خواهد شد و در روز 10 تیرماه نیز صدور پروانه ها و مجوزهای مرتبط با صنایع دستی به اتحادیه های صنایع دستی واگذار خواهد شد.

ملک زاده در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اخبار برخی رسانه ها و انتقاد آنها از واگذاری ها به بخش خصوصی گفت: درخواست من از رسانه ها این است که از بخش خصوصی حمایت کرده و در اجرایی شدن این واگذاری ها به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کمک کنند.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین با اشاره به برنامه ریزی ها برای جذب 20 میلیون گردشگر خارجی تا سال 1404 افزود: مطمئنا برای دست یابی به این مهم کاهش تصدی گری های دولت و واگذاری تصدی گری ها به بخش خصوصی می تواند کمک موثری باشد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر