کد خبر: 8644 A

برای اولین بار؛

محمدصادق فرهادی نیا از مؤسسان انجمن یوزپلنگ ایرانی بوده و سال‌ها نیز به عنوان مشاور در برنامه‌های مختلف سازمان حفاظت محیط زیست در زمینه پلنگ و یوزپلنگ نیز همکاری کرده است

ایلنا؛ یک ایرانی برنده جایزه معتبر بین المللی «رابینویتز – کاپلان برای نسل آینده در حفاظت از گربه سانان Rabinowitz-Kaplan Prize for the Next Generation in Wild Cat Conservation» در سال ۲۰۱۲ شد.

به گزارش ایلنا، محمدصادق فرهادی نیا در مهرماه سال جاری به عنوان برنده اینجایزه ارزشمند در سال ۲۰۱۲ انتخاب شد که
این جایزه از سال ۲۰۰۷ توسط موسسه پانترا از آمریکا اهدا می‌شود این در حالی است که هر سال به یک نفر از سرتاسر دنیا که کمتر از ۴۰ سال دارد و فعالیتهای زیادی در زمینه حفاظت از گربه سانان انجام داده است، اعطا می‌شود.

بنا بر ادعای مسئولان مؤسسه پانترا، «این افراد معمولا نماینده نسل آتی دانشمندان، متخصصین امور حفاظتی، سیاست گذاران، طراحان و سیاستمدارانی هستند که کمک کننده برای تضمین آینده حفاظت از گربه سانان هستند و این افراد به شیوه‌ای مؤثر، تلاش‌های خستگی ناپذیری انجام داده و می‌دهند تا گربه سانان حفاظت شوند».

مسئولیت بررسی این جایزه برعهده تیمی از بر‌ترین متصصین حیات وحش دنیا از سازمانهای مختلف به ویژه اتحادیه جهانی حفاظت می‌باشد که از همین رو، متخصصان مختلفی از سرتاسر دنیا که تلاشهای زیادی در زمینه حفاظت از گربه سانان کرده‌اند برای دریافت آن نامزد می‌شوند.

در سال گذشته یکی از اساتید دانشگاه آکسفورد موفق به کسب چنین موفقیتی شد و در سال جاری برای نخستین بار یک نفر از ایران و غرب آسیا، این جایزه ارزشمند و معتبر بین المللی نصیب خود کرد.

محمدصادق فرهادی نیا از مؤسسان انجمن یوزپلنگ ایرانی بوده و سال‌ها نیز به عنوان مشاور در برنامه‌های مختلف سازمان حفاظت محیط زیست در زمینه پلنگ و یوزپلنگ نیز همکاری کرده است.

محیط زیست جایزه پانترا یوزپلنگ پلنگ فرهادی نیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر