کد خبر: 873 A

معاون فرهنگی اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس گلستان در گفت‌وگو با ایلنا:

در محدوده این ۷ هزار و ۶۰۰ متر زمین از جنگل ناهارخوران که قرار است موزه در آن ساخته شود فقط سه درخت قطع کرده‌ایم آیا ۴ هزار شهید ارزش قطع سه درخت را ندارند/کمیسیون مستند سازی ریاست جمهوری ساخت این موزه را تصویب کرد

ایلنا: معاون فرهنگی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گلستان گفت: برای ساخت موزه دفاع مقدس تنها سه درخت قطع کرده ایم و این اقدام با مجوز دولت بوده است.

ملکش، معاون فرهنگی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گلستان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا گفت: ساخت موزه دفاع مقدس در تپه نورالشهدای جنگل ناهارخوران را به تازگی شروع کرده‌ایم و این طرح سه ساله است و بستگی به تامین اعتباراتی دارد که در سفر ریاست جمهور مبلغ ۵ میلیارد تومان قرار بود پرداخت شود که اگر تا پایان سال ۹۱ پرداخت شود ساخت آن بدون مشکل ادامه خواهد یافت.

وی ادامه داد: کارهای ما در ارتباط با ساخت این موزه کاملا قانونی است و از صفر تا صد مراحل قانونی آن طی شده است و استانداری، اداره منابع طبیعی، جهادکشاورزی و همه سازمان‌های ذیربط در جریان فعالیت ما هستند و حتی مجوز مناطق نیمه مرطوب و مرطوب که در چالوس مستقر است را گرفته‌ایم.

وی اضافه کرد: نهایتا کمیسیون مستند سازی ریاست جمهوری ساخت این موزه را تصویب کرد و در آن کمیسیون محیط زیست، منابع طبیعی و جهاد کشاورزی عضو هستند.

معاون فرهنگی اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس گلستان افزود: مقدار ۷ هزار و ۶۰۰ متر زمین از جنگل ناهار خوران به این امر اختصاص یافت و صورتجلسه به اتفاق منابع طبیعی انجام و این زمین به ما واگذار شد.

وی تاکید کرد: دوستان ما در شورای شهر گرگان که از سال ۸۵ مخالف ساخت موزه بودند امروز به ما می‌گویند که در نقطه دیگری به شما زمین می‌دهیم و در جنگل اقدام به ساخت موزه نکنید سوال ما این است که چرا‌‌ همان موقع زمین دیگری به ما ندادند.

وی افزود: در جلسه شورای شهر توضیح دادیم که از ۷ هزار و ۶۰۰ متر زمین کلا ۱۲۰۰ متر آن به ساختمان موزه اختصاص دارد، یعنی ابعاد ۲۰ متر در ۶۰ متر و مطمئنا تلاش ما این است که از درختان حفاظت شود.

معاون فرهنگی اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس گلستان ادامه داد: شورای شهر حتی یک ریال هم به ما کمک نکرده است و البته از شورای شهر انتظار کمک نداریم و از آن‌ها می‌خواهیم چوب لای چرخ نگذارند.

وی تصریح کرد: در محدوده این ۱۲۰۰ متر بنایی که قرار است ساخته شود فقط سه درخت قطع کرده‌ایم آیا ۴ هزار شهید ارزش قطع سه درخت را ندارند.

وی ادامه داد: ما فضا را برای اراذل و اوباش ناامن کرده‌ایم و برخی از مخالفت‌ها از ناحیه این افرادبوده است که امنیتشان به هم خورده است و ما از آقایان شورای شهر انتظار داریم که حمایت بکنند چراکه ما تابع قانون هستیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر