کد خبر: 91220 A

در سال جاری تنها بخشی از کسانی که نوبت اعزام آنها اعلام شده در سال ۸۷ و افراد مازاد و منصرفان به هنگام سال ۹۱ فرا خوانده شده‌­اند و باتوجه به موکول شدن اعزام بخشی دیگر از معینه‌های سال ۸۷ به سال آینده، روشن است که امکان دعوت از معینه­‌های اعزامی در سال­‌های دیگر مانند سال ۸۸ فراهم نیست.

ایلنا: در پی نهایی شدن تعداد کاروان‌های هر استان و صدور احکام مدیران، نخستین گروه از معینه‌های حج ۱۳۹۲ اعلام شدند و بر این اساس تنها حدود یک چهارم کسانی که نوبت اعزامشان به روال سابق در سال جاری بوده است، اعزام می‌شوند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، معاونت فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری اعلام کرد، بحمدالله در پی نهایی شدن تعداد کاروان‌های هر استان و صدور احکام مدیران توسط سازمان حج و زیارت، نخستین گروه از معینه­‌های حج ۱۳۹۲ اعلام شدند.

در همین راستا نکات زیر قابل تذکر است:

۱- با توجه به شیوه کاروان بندی، مجموع تعداد معین و معینه­‌هایی که در سال ۹۲ در کاروان­‌ها جذب خواهند شد در حدود ۲۰۰ نفر است. در مقایسه با ۷۶۸ معین و معینه اعزامی در سال ۱۳۸۹ روشن می‌­شود که تنها در حدود یک چهارم کسانی که نوبت اعزامشان به روال سابق در سال جاری بوده دعوت خواهند شد.

بنابراین سه چهارم باقیمانده ان­شاالله در سال­های آینده اعزام خواهند گردید و پیشاپیش از این بزرگواران بعلت فقدان ظرفیت اعتذار می‌­جوییم.

۲- در سال جاری تنها بخشی از معینه­‌های اعزامی در سال ۸۷ و افراد مازاد و منصرفان بهنگام سال ۹۱ فرا خوانده شده­‌اند و با توجه به موکول شدن اعزام بخشی دیگر از معینه‌های سال ۸۷ به سال آینده، روشن است که امکان دعوت از معینه­‌های اعزامی در سال­‌های دیگر مانند سال ۸۸ فراهم نیست.

ملاک‌­های اولویت در انتخاب معینه­‌های فرا خوانده شده عبارتند از: بومی بودن، اتمام دوره­‌های آموزشی، امتیازات بالا‌تر در ارزیابی و اعزام محارم.

۳- از آنجا که تخصیص معینه به کاروان­‌ها نیازمند ثبت نام نسبت معینی از بانوان در کاروان است، تاکنون تنها وضعیت یک سوم کاروان­‌ها از حیث نیاز به معین یا معینه مشخص شده است.

به همین دلیل در نوبت نخست بخش اول معینه­های سال جاری فرا خوانده شده‌­اند و به تناسب روشن شدن وضعیت بقیه کاروان­‌ها، بتدریج گروه­‌های بعدی نیز دعوت می‌شوند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر