کد خبر: 93816 A

به دلیل ازدحام در مسجدالحرام اعلام شد؛

اداره کل امور حرمین شریفین از مردم و افراد مقیم در مکه مکرمه خواست مناسک خود را به سبب طرح توسعه صحن طواف به تاخیر بیندازند.

ایلنا: اداره کل امور حرمین شریفین از مردم و افراد مقیم در مکه مکرمه خواست مناسک خود را به سبب طرح توسعه صحن طواف به تاخیر اندازند.

به گزارش ایلنا، اداره کل امور حرمین شریفین از مردم و افراد مقیم در مکه مکرمه خواست مناسک خود را به سبب طرح توسعه صحن طواف به تاخیر بیندازند.

اداره کل امور مسجدالحرام و حرم مطهر نبوی (ص) از طریق ارسال پیامک به تلفن‌های همراه شهروندان و افراد مقیم در مکه مکرمه از آن‌ها خواست به سبب طرح توسعه صحن طواف و محدود بودن فضا و دادن فرصت به عمره گزاران و زائران خارج از عربستان، مناسک خود را به تأخیر بیندازند.

به نوشته الریاض، طرح توسعه صحن طواف همچنان ادامه دارد، از مهم‌ترین طرح‌های توسعه در مسجدالحرام است که از نظر چالشی بودن نیز از مطرح‌ترین این طرح‌ها به شمار می‌رود به ویژه اینکه از جمله بخش‌هایی است که هرگز در طول شبانه روز از وجود طواف کنندگان خالی نمی‌شود.

این روزنامه نوشت صحن مطاف پس از تکمیل طرح توسعه به ظرفیت ۱۰۵ هزار طواف کننده در ساعت خواهد رسید، این طرح در چند مرحله اجرا می‌شود که آخرین مرحله آن در سال ۱۴۳۶ قمری به اتمام خواهد رسید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر