کد خبر: 9851 A

پس از 15 ماه مرمت؛

كار مرمت تیمچه امین الدوله كاشان با اعتباری بالغ بریك میلیارد و 500 میلیون ریال پایان یافت.

ایلنا - كاشان: سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان از پایان مرمت تمیچه امین الدوله کاشان خبر داد.

"حسین یزدانمهر" در گفتگو با خبرنگار ایلنا در كاشان با اعلام مطلب فوق افزود: این پروژه با اعتباری بالغ بریك میلیارد  و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات استان انجام شد.

وی گفت: مرمت تمیچه در دو بخش پشت بام و تزئینات سقف و بدنه و پس از اتمام فاز مطالعاتی در دو سال متوالی صورت گرفت.

به گفته وی آوار برداری و سبک سازی لایه‌های فرسوده بام، اجرای پالانه خشتی به همراه بندکشی روی بام، اجرای اندود غوره گل و اجرای اندود کاهگل نهایی در سه لایه از اقداماتی بود که برای مرمت پشت بام تمیچه امین الدوله انجام گرفت.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان ادامه داد: مرمت تزئینات سقف و بدنه تیمچه امین الدوله در 2 فاز انجام شد که پاکسازی سطوح کاشی‌ها و زدودن گرد و غبار و دوده از تزیینات کاشیکاری و آجرکاری، تزریق و استحکام بخشی پشت کاشی‌های معقلی و استحکام بخشی تزئینات عمق لایه بستر و لایه آستر، تثبیت اولیه سطوح گچی استحکام بخشی اولیه از اقداماتی بود که در فاز اول مرمت تزئینات تمیچه امین الدوله، صورت گرفت.

وی ادامه داد: زدودن گرد و غبار از تزئینات نقاشی‌ها، تثبیت نهایی سطوح تزئینات با پریمال و پارالوئید،، تزریق و استحکام بخشی سطوح رسمی بندی با پارالوئید و موزون سازی تزیینات نقاشی و در نهایت باز کردن داربست‌های نصب شده پس از 15 ماه مرمت از اقدامات فاز دوم مرمت تزئینات تیمچه امین الدوله بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر