کد خبر: 98754 A

کار‌شناس محیط زیست در گفتگو با ایلنا:

برای حل مشکلات فعلی در حوزه محیط‌زیست با توجه به اینکه در سال‌های اخیر بدنه کار‌شناسی سازمان تغییرمحسوسی نکرده، راهی جز این باقی نمی‌ماند که کار‌شناسان مستقل خارج سازمان به کمک این مجموعه بیایند.

ایلنا: یک کار‌شناس معتقد است که سازمان محیط زیست نیاز به مدیری توانمند دارد که بتواند علاوه بر تعامل با دیگر سازمان‌ها در اجرای پروژه‌های اقتصادی از حقوق مردم در حوزه محیط‌زیست پاسداری کند.

"روح‌الله باقری"، کار‌شناس محیط‌ زیست در مورد انتخاب رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست به ایلنا گفت: رییس سازمان محیط‌زیست هر کسی باشد برای رسیدن به اهداف واقعی تعیین‌شده در قانون برای حوزه محیط‌زیست نیاز به همراهی همه متخصصان مستقل دارد.

باقری ادامه داد: در شرایط فعلی کشور که به دلیل مواجه با مشکلات اقتصادی دولت خود را آماده تلاشی بزرگ برای ایجاد حماسه اقتصادی می‌کند. نیاز به مدیری توانمند در عرصه محیط‌زیست که بتواند علاوه بر تعامل با دیگر سازمان‌ها در اجرای پروژه‌های اقتصادی از حقوق مردم در حوزه محیط‌زیست پاسداری کند بیش از بیش احساس می‌شود.

این کار‌شناس محیط‌زیست افزود: گمانه‌زنی در زمینه انتخاب همکاران دولت حق مطبوعات است اما اظهارنظرهای برخی افراد و به اصطلاح کار‌شناسان دراین‌باره کمی تأمل‌برانگیز است.

باقری تاکید کرد: برای حل مشکلات فعلی در حوزه محیط‌زیست با توجه به اینکه در سال‌های اخیر بدنه کار‌شناسی سازمان تغییرمحسوسی نکرده، راهی جز این باقی نمی‌ماند که کار‌شناسان مستقل خارج سازمان به کمک این مجموعه بیایند.

باقری تاکید کرد: جامعه مستقل زیست‌محیطی با هیچ‌کسی عهد اخوت نبسته و نمی‌بندد و تا جایی که رییس جدید سازمان در جهت تحقق اصل ۵۰ قانون اساسی حرکت کند تمام دلسوزان عرصه محیط‌زیست تمام توان خود را برای حمایت از مدیر جدید سازمان هر کسی باشد بکار می‌بندند.

روح‌الله باقری در پایان گفت: دوستان واقعی محیط‌زیست بهتر است به دنبال همراهی باشند نه همکاری و برنامه‌ها نقد‌ها و راهکارهای کار‌شناسی تدوین‌شده و اجرایی مطابق با واقعیت‌های موجود را آماده کنند تا با آمدن رییس جدید سازمان و ارائه به ایشان با نگاهی برون‌سازمانی نسبت به مجموعه خود آَشنایی بهتری پیدا کند و به این وسیله ایرادات ساختاری و عملکردی مجموعه خود را در سریع‌ترین زمان ممکن حل کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر