کد خبر: 12973 A

فرهاد دانشجو:

پرچم اسلام که در هر گوشه ای از جهان بر افراشته می‌شود، پرچم امام، رهبر و شهدا است و فداکاریهای شهدا و جانبازان و گذشته صبر آنها و خانوادهایشان است که ابرهای تیره را از افق زندگی این ملت می زداید و آینده ای روشن را برای ما نوید می دهد.

ایلنا: مراسم تشییع و تدفین شهدای گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم تشییع و تدفین دو شهید گمنام که امروز در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، گفت: شهید و شهادت در لغت به معنای شهود و حضور است و شهید شاهد چه صحنه ای است و در چه صحنه ای حضور دارد؟

وی گفت: پیامبر اکر م (ص) می فرمایند: شهدا شاهدان من در روز قیامت هستند و در جای دیگر می فرمایند شهید در هنگام جان دادن منزل خود را مشاهده می کند.امروز ما پذیرای شهدا هستیم و قدمشان بر این جایگاه علم و عالم مبارک باد.

رئیس دانشگاه آزاد سلامی گفت: شهیدان بر ما منت گذاشتند و کسی که در راه خدا جهاد کند و شهید شود، پاداش بزرگی به او عطا می کند و خدا نیز خون شهدا را تضمین کرده است.

وی ادامه داد: ایستادگی در مقابل دشمنان و زورگویان ظالم و گستاخ کار بزرگ و پرعظمتی است که شهدا آن را انجام داده اند و عظمت ملت ما به خاطر این شهدا است.

وی خاطر نشان کرد: شهادت در راه خدا مخصو ص انسانهای زیرکی است که نمی گذارند این جان، مفت از جانشان برود و چیزی گیرشان نیاید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان گفت: پرچم اسلام که در هر گوشه ای از جهان بر افراشته می‌شود، پرچم امام، رهبر و شهدا است و فداکاریهای شهدا و جانبازان و گذشته صبر آنها و خانوادهایشان است که ابرهای تیره را از افق زندگی این ملت می زداید و آینده ای روشن را برای ما نوید می دهد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر