کد خبر: 13078 A

صلاحی در کنفرانس مدیریت اجرایی تاکید کرد:

برجسته‌ترین نهادهای فعال در برنامه‌ریزی کلان کشور، نهاد رهبری، دولت، مجلس شورای اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند که مراکز علمی و بخش خصوصی نیز در آن دخل و تصرف‌هایی دارد.

ایلنا: رییس کتابخانه ملی در سومین کنفرانس مدیریت اجرایی با اشاره به اهمیت آینده‌نگاری در اسناد بالادستی کشور، گفت: سند چشم‌انداز باید با لحاظ کردن آینده‌نگاری راهبردی مورد بازنگری قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سومین کنفرانس مدیریت اجرایی امروز سه شنبه به کار خود پایان داد.

دیروز دوشنبه در روز اول، این همایش با سخنرانی دکتر سیدمهدی الوانی چهره ماندگار مدیریت و دبیر این کنفرانس در سالن همایش‌های کتابخانه ملی آغاز به کار کرد.

الوانی در مراسم افتتاحیه کنفرانس مدیریت اجرایی با اشاره به مشکلات فعلی کشور از نظر اقتصادی و اجتماعی، گفت: مدیریت اجرایی در یک محیط اجتماعی و فرهنگی شکل می‌گیرد و یک مدیر اجرایی باید محیط، ویژگی‌ها و کاستی‌های آن را بشناسد و بتواند بر آن‌ها غلبه کند.

وی همچنین افزود: ما سازنده محیط هستیم نه آنکه محیط ما را بسازد؛ مدیر اجرایی باید این قدرت را داشته باشد که محیط را به سمت شرایط بهتر تغییر دهد.

همچنین در مراسم افتتاحیه سومین کنفرانس مدیریت اجرایی، اسحق صلاحی رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی با موضوع نقش آینده‌نگاری راهبردی در تحقق اهداف سند چشم‌انداز سخنرانی کرد.

صلاحی با بیان اینکه آینده‌نگاری از پیش‌بینی محض فرا‌تر می‌رود، اظهار داشت: آینده‌نگاری معطوف به طراحی و معماری آینده‌های مطلوب است.

وی سند چشم انداز را قبل از تدوین الگوی ایرانی-اسلامی پیشرفت کلان‌ترین سند کشور عنوان کرد و گفت: سند چشم‌انداز باید متناسب با شرایط جامعه بازنگری شود؛ چرا که برخی از اهداف آنکه پیش بینی شده بود در ۱۴۰۴ محقق شود، هم‌اکنون به دست آمده است.

رییس کتابخانه ملی همچنین افزود: برخی از اهداف سند چشم انداز به هر دلیلی تا سال ۱۴۰۴ محقق نمی‌شود و این سند را نیازمند بازنگری می‌کند.

صلاحی خواستار تشکیل کمیسیون‌هایی جداگانه با موضوع «آینده‌پژوهی» در مجلس و دولت شد و پیشنهاد کرد: سند چشم‌انداز با لحاظ کردن آینده‌نگاری راهبردی مورد بازنگری قرار گیرد.

رئیس سازمان اسناد کتابخانه ملی ایران گفت: برجسته‌ترین نهادهای فعال در برنامه‌ریزی کلان کشور، نهاد رهبری، دولت، مجلس شورای اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند که مراکز علمی و بخش خصوصی نیز در آن دخل و تصرف‌هایی دارد.

سومین کنفرانس مدیریت اجرایی به همت موسسه مدیران جوان پویا و با همکاری کتابخانه ملی و دانشگاه تهران امروز سه شنبه به کار خود پایان داد؛ در مراسم اختتامیه این کنفرانس میزگردی تخصصی با موضوع تبیین جایگاه آینده‌پژوهی در اقتصاد دانش بنیان برگزار شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر