کد خبر: 1555 A

معاون وزیر آموزش و پرورش:

نقش خانواده ها و به ویژه زنان در تربیت دانش آموزان آنچنان مهم است که ستاد ملی زن و خانواده با ریاست رییس جمهور و هشت وزیر تشکیل و در حال فعالیت است.

ایلنا: معاون وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر آگاه کردن والدین در خصوص اجرای نظام 3-3-6 آموزش و پرورش گفت: تکلیف اخلاقی دانش آموزان در پایه ششم مشخص می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد فرشته حشمتیان در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی کوتاه مدت رؤسای گروه انجمن اولیاء و مربیان آموزش و پرورش سراسر کشور در مشهد با بیان این مطلب گفت: آموزش و پرورش امسال شرایط خاصی دارد چرا که در سال های گذشته با بهره مندی از نظر کارشناسان به دنبال تهیه سند بنیادین تحول بوده، اما امسال باید این سند از تئوری خارج و اجرایی شود.

وی یادآور شد: اجرای این سند وظیفه آموزش و پروش را سنگین تر می کند و با توجه به این که در بند هایی از این سند به زن و خانواده پرداخته شده باید در جامعه نفوذپذیری و ظرفیت های فکری آن مهیا شود.

رییس سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی و خانواده با اشاره به طرح ملی آموزش خانواده گفت: راه اندازی اتاق های فکر با مشارکت خانواده ها از برگزاری همایش و سخنرانی در حوزه تعلیم و تربیت مؤثر تر است.

وی افزود: نقش خانواده ها و به ویژه زنان در تربیت دانش آموزان آنچنان مهم است که ستاد ملی زن و خانواده با ریاست رییس جمهور و هشت وزیر تشکیل و در حال فعالیت است.

حشمتیان بازنگری در حوزه انجمن اولیاء و مربیان را یک ضرورت برشمرد و تصریح کرد: در حال حاضر با وجود 20 میلیون اولیاء دانش آموز در سراسر کشور زمینه خوبی فراهم شده تا نگاه به انجمن اولیاء و مربیان را از نگاه سنتی مالی خارج و به سمت دو محور آموزش و پرورش سوق دهیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: تنها ایجاد اتاق فکر اولیاء است که آنان را وارد مقوله تربیت دانش آموزان می کند.
وی ایجاد زیرساخت های زنان و خانواده و رسیدن به وضعیت مطلوب در این زمینه را از مهمترین اولویت های وزارت آموزش و پرورش دانست و گفت: نتیجه خانواده مستحکم، اجتماع متعالی است که تربیت فردی است خانواده های مستحکم را شکل می دهد.

رییس سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی و خانواده افزود: ریشه تربیت اجتماعی در تربیت زنان نهفته است و انجمن ها میتوانند با حمایت از منابع اطلاعاتی زنان آنان را در این راه یاری دهند.

وی خواستار ایجاد اطاق های فکر با عناوین شورای مشورتی زنان، شورای مشورتی مدرسین خانواده و مشاورین خانواده شد و اظهار کرد: این سه حلقه مهم باید مؤثر در تعلیم و تربیت باشند نه فرمایشی و بدون بازخورد.

محدودیت سه فرزندی از آموزش و پرورش برداشته شد
معاون وزیر آموزش و پرورش از تصویب لایحه ای در خصوص برداشتن محدودیت سه فرزندی در آموزش و پرورش خبر داد و گفت: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص رشد جمعیت از این پس برای فرزندان سوم به بعد هر خانواده یک ظرفیت حقوقی اضافه می شود.

رییس سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی و خانواده ادامه داد: کاهش رشد جمعیتی نقشه دشمنان جمهوری اسلامی ایران است.

وی خاطر نشان کرد: ایران، امروز ظرفیت مطلوبی در تمام زمینه ها در منطقه دارد و برای حفظ این ظرفیت و جایگاه رشد جمعیت یک ضرورت است.

 

پایه ششم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر