کد خبر: 16308 A

مدیرکل آموزش فنی حرفه‌ای و کارو دانش:

برنامه ریزی‌هایی که در شاخه کارو دانش و فنی حرفه‌ای آموزش و پرورش ارائه می‌شود براساس آنالیز شغلی است.

ایلنا: مدیرکل آموزش فنی حرفه‌ای و کار و دانش آموزش و پرورش گفت: حداقل ۸۰ درصد از فارغ التحصیلان هنرستانی در رشته خودشان مشغول به کار هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد شریف‌زاده در نشست خبری همایش بزرگ توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش در افق ۱۴۰۴ گفت: برنامه ریزی‌هایی که در شاخه کار و دانش و فنی حرفه‌ای آموزش و پرورش ارائه می‌شود براساس آنالیز شغلی است.

وی با اشاره به اینکه برنامه درسی نیز برهمین اساس تنظیم می‌شود، افزود: برنامه درسی در این حوزه هر سه سال یکبار بازنگری می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی حرفه‌ای و کارو دانش آموزش و پرورش تصریح کرد: ۹۰ درصد از شغل‌ها ناشی از رشته‌هایی است که در هنرستان‌ها وجود دارد.

شریف‌زاده با تاکید براینکه درهنرستان‌ها القای فرهنگ کار صورت می‌گیرد، افزود: ‌ در هنرستانهای فنی حرفه‌ای و کاردانش آمادگی کارکردن در دانش آموزان در هر رشته‌ای به وجود می‌آید.

وی به بیشتر شدن سیاست‌های حمایتی دولتی در راستای جذب دانش آموزان در رشته کشاورزی تاکید کرد وافزود: آموزش و پرورش در این زمینه برنامه ریزی‌هایی دارد به طوری که سیاست آموزش همراه با تولید را در هنرستان‌های کشاورزی ایجاد کرده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر