کد خبر: 18744 A

امروز در دانشگاه تهران؛

ایران شانردهمین کشور بر‌تر تولید کننده علم در دنیا است و در خاورمیانه رتیه اول را دارد.

ایلنا: رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران و رییس دانشگاه تهران تفاهم نامه در جهت احداث پژوهشگاه مشترک بین اسن دو دانشگاه امضا کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، باقر لاریجانی در نشست خبری سومین نمایشگاه دو سالانه دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران گفت: دانشگاه‌های تهران و علوم پزشکی تهران از سرآمدهای تولید علم در کشور هستند و بر اساس پایگاه‌های اطلاعاتی بیشترین نرخ تولید علم در کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

رییس دانشگاه علم پزشکی تهران در رابطه با جایگاه ایران در تولید تصریح کرد: ایران شانزدهمین کشور بر‌تر تولید کننده علم در دنیا است و در خاورمیانه رتیه اول را دارد این در حالی است که در سال گذشته ۳۶ درصد مقالات خاورمیانه و ۱. ۸ درصد مقالات دنیا به ایران اختصاص داشت و توانسته‌ایم نرخ رشد تولید علم را در کشور به ۳۶ درصد برسانیم.

وی ضمن اشاره به رشد ۴۲ درصدی علم پزشکی در کشور خاطر نشان کرد: حدود ۱۰ درصد مقالات پزشکی کشور به دانشگاه علوم پزشکی تهران تعلق دارد و از این نظر رتبه اول را در کشور به خود اختصاص داده است.

لاریجانی ادامه داد: در سال گذشته ۳۴۰۰ مقاله تولید شده است و از این نظر در ۵ سال گذشته میزان تولید مقاله در این دنشگاه ۳ برابر شده است و همچنین ۵۳ مجله علمی به چاپ رسیده است که در تلاش هستیم که این تعداد را تا پایان سال به ۷۰ مجله علمی برسانیم.

رییس دانشگاه علم پزشکی تهران ضمن اشاره به همکاری ۳۶ شرکت دانشگاه بنیاد با این دانشگاه افزود: این شرکت‌ها در زمینه‌های مختلف از جمله نانو، دارو، داروهای گیاهی، فناوری اطلاعات و... با محققان و دانشجویان این دانشگاه همکاری دارند که از این همکاری داروهای متنوعی را به بازار عرضه کرده است.

وی ضمن عقد تفاهم نامه بین دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه تهران درزمینه تاسیس پژوهشگاه مشترک بین این دو دانشگاه تاکید کرد: اولین پزوهشگاه علوم پزشکی مجوز تاسیس را گرفته است و در سال‌های آتی ۴ پژوهشگاه دیگر را تاسیس می‌کنیم.

تفاهم نامه دانشگاه تهران دانشگاه علوم پزشکی تهران پژوهشگاه تولید علم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر