کد خبر: 2633 A

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل در گفت‌وگو با ایلنا:

قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل شرط استمرار و فعالیت این شبکه‌ها را عضویت حداقل ۵ کشور و تصویب اساس نامه این شبکه‌ها عنوان کرد.

ایلنا: قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل گفت: اساسنامه شبکه پارک‌های علم و فناوری کشورهای اسلامی امروز درنخستین مجمع عمومی آن جمع بندی و به تصویب می‌رسد.


ارسلان قربانی در گفتگو با ایلنا دراین باره گفت: یکی از فعالیت‌های حوزه بین الملل دروزارت علوم میزبانی و تاسیس شبکه‌های تخصصی با همکاری سازمان‌های منطقه‌ای در ایران است.


وی ادامه داد: از همین رو تلاش کردیم با همکاری کامستک که وابسته به سازمان کنفرانس اسلامی است سه شبکه در ایران تاسیس کنیم که سال گذشته با حضور پروفسور عطا الرحمان هماهنگ کننده کل «کامستک» این كار انجام شد.


به گفته قربانی این  شبکه های علمی و فناوری شامل شبکه پارک‌های علم و فناوری کشورهای اسلامی، شبکه نانو فناوری درکشورهای اسلامی و شبکه‌های دانشگاه‌های مجازی در کشورهای اسلامی است.


قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل شرط استمرار و فعالیت این شبکه‌ها راعضویت حداقل ۵ کشور و تصویب اساس نامه این شبکه‌ها عنوان کرد.


وی با اشاره به برگزاری مجمع عمومی شبکه پارک‌های علم و فناوری کشورهای اسلامی در روزهای ۶ و ۷ شهریورما به میزبانی پارک علم و فناوری گیلان گفت: در این نشست دوروزه نمایندگانی از کشورهای مالزی، پاکستان، نیجریه، تونس، ترکیه، تانزانیا، سوریه، سنگال حضوردارند.


قربانی با بیان اینکه اساس نامه شبکه پارک‌های علم و فناوری کشورهای اسلامی امروز درمجمع عمومی جمع بندی و به تصویب می‌رسد، تصریح کرد: با  عضویت ۵ کشور، فعالیت این شبکه به طوررسمی درجهان اسلام آغازمی شود.


به گفته قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل شبکه های علم و فناوری چشم انداز و افق روشنی را برای کشور ترسیم می‌کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر