کد خبر: 37128 A

مدیرعامل ستاد دیه کشور خبر داد؛

این ستاد با تشکیل کمیته راهبردی آموزشی و پژوهشی، این بار درصدد است پس از ۴ سال تحقیق در کمیسیون‌های مربوطه مجلس نظر کار‌شناسان حقوقی خود را مبنی بر ابقاء ماده ۶۹۶ قانون مجازات اسلامی و در مقابل لغو ماده ۲ قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی (مصوب سال ۷۷) را با هدف کاهش چشمگیر زندانیان بدهکار در سطح کشور به تصویب نمایندگان ملت برساند.

ایلنا: مدیرعامل ستاد دیه گفت: ستاد دیه تاکنون بیش از ۶۵ هزار نفر از زندانیانی را که به دلیل عدم توانایی در پرداخت بدهی در زندان به سر می‌بردند را آزاد کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، سید اسدالله جولایی، مدیرعامل ستاد دیه کشور در حاشیه بازدید از بازداشتگاه اوین ضمن یادآوری خدمات روسای پیشین بازداشتگاه اوین در ارتقاء این مجموعه و تبدیل آن به کارگاه‌های خودکفای صنعتی و سنتی گفت: شهید لاجوردی که خود زندان کشیده دوران طاغوت بودند با عنایت ویژه به وضعیت زندانیان نیازمند پس از تحقیق، نگارش و ابلاغ زندانبانی اسلامی، تحولی بزرگ را در زندان‌های سراسر کشور ایجاد کردند.

وی افزود: بعد از این دوران نیز با انتصاب وزیر کنونی وزارت دادگستری و علاقه‌مندی شخص ایشان به این نهاد مردمی جهت تثبیت نظام زندان‌های کشور و نیز ایجاد تشکیلاتی رسمی برای ستاد دیه در سایر استان‌ها اقدامات اساسی صورت پذیرفت.

جولایی تصریح کرد: در حال حاضر و پس از گذشت ۲۲ سال از زمان تشکیل رسمی ستاد دیه باید اعلام کنم که این ستاد مردمی تاکنون افتخار آزادسازی بیش از ۶۵ هزار نفر از هموطنانی را در کارنامه خود دارد که به دلیل عدم توانایی در پرداخت بدهی در زندان به سر می‌بردند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور در تشریح اقدامات دیگر این ستاد مردمی با اشاره به تصویب بیمه اجباری شخص ثالث و حذف جنبه کیفری مهریه‌های بالای ۱۱۰ سکهٰ خاطر نشان کرد: این ستاد با تشکیل کمیته راهبردی آموزشی و پژوهشی، این بار درصدد است پس از ۴ سال تحقیق در کمیسیون‌های مربوطه مجلس نظر کار‌شناسان حقوقی خود را مبنی بر ابقاء ماده ۶۹۶ قانون مجازات اسلامی و در مقابل لغو ماده ۲ قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی (مصوب سال ۷۷) را با هدف کاهش چشمگیر زندانیان بدهکار در سطح کشور به تصویب نمایندگان ملت برساند.

سرپرستان مجتمع‌های قضایی به همراه معاون قضایی دادگاه انقلاب اسلامی تهران و جمعی از مسئولان ستاد دیه کشور پس از بازدید از بازداشتگاه اوین از نزدیک پاسخگوی سوالات قضایی زندانیان بدهکار مالی بودند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر