کد خبر: 37258 A

با عنایت به لزوم انس دائمی دانشجویان با آثار استاد مطهری برنامه سیر طرح مطالعاتی کتابهای استاد شهید مطهری با عنوان «کتاب ماه مطهر» طراحی شده که هر ماه یکی از آثار استاد را معرفی و به مسابقه می‌گذارد. آزمون این بخش به صورت اینترنتی طراحی شده است.

ایلنا: معاون فرهنگی_ سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از آغاز به کار هشتمین جشنواره حکمت مطهر دانشگاهیان سراسر کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام سید مجید قریشی افزود: ترویج افکار و اندیشه‌های استاد شهید مرتضی مطهری همواره یکی از تأکیدات امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری بوده و این امر به این معناست که استاد شهید در اندیشه‌ورزی خود نیازهای جامعه، فرهیختگان و نسل جوان را به گونه‌ای رصد نموده و پاسخ داده‌که بعد از گذشت سی و چهار سال از شهادت ایشان و حتی با گذشت نیم قرن از ایراد برخی از سخنرانی‌های ایشان و نگارش برخی از آثار آن بزرگوار، هنوز اندیشة مطهری نو و به روز است.

بخش ویژه «سبک زندگی» 

وی عنوان کرد: علی‌رغم محدودیت‌های موجود، جشنواره هشتم با بخش‌های متنوع‌تری طراحی و ارائه شده است، ازجمله بخش ویژه «سبک زندگی» که شامل رهنمودهای مقام معظم رهبری دربارة سبک زندگی است که شرکت کنندگان با کنکاش در آثار استاد شهید در این باره به تهیه آثار علمی، ادبی و هنری می‌پردازند.

حجت الاسلام قریشی یادآور شد: بخش اساتید نیز در رشته‌های نگارش کتاب، مقاله‌نویسی و وبلاگ نویسی، پذیرش آثار می‌ کند و بخش دانشجویی در رشته‌های وبلاگ نویسی، پژوهش، ادبی و هنری پذیرای آثار دانشجویان است.

معاون فرهنگی، سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اذعان کرد: با عنایت به لزوم انس دائمی دانشجویان با آثار استاد مطهری برنامه سیر طرح مطالعاتی کتابهای استاد شهید مطهری با عنوان «کتاب ماه مطهر» طراحی شده که هر ماه یکی از آثار استاد را معرفی و به مسابقه می‌گذارد. آزمون این بخش به صورت اینترنتی طراحی شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر