کد خبر: 40475 A

دبیر ستاد نانو کشور خبر داد؛

در کارگاه‌های آموزشی که برای برگزیدگان المپیاد دانش‌آموزی برگزار کردیم، برخی اساتید می‌گفتند این دانش‌آموزان فعالیت‌هایی را انجام می‌دهند که برخی دانشجویان کار‌شناسی ارشد در حوزه نانو نمی‌دانند.

ایلنا: دبیر ستاد نانو کشور از تقاضای چند کشور آسیایی برای برگزاری المپیاد نانو در سطح آسیا خبر داد و گفت: مطالب نانو در کتب فیزیک و شیمی دانش‌آموزان وارد می‌شود.

به گزارش ایلنا، سعید سرکار دبیر ستاد نانو کشور در مراسم افتتاح نخستین آزمایشگاه نانو دانش‌آموزی کشور با بیان اینکه طی یک دهه واقعاً تحول بزرگی در زمینه فناوری ایجاد شده است، اظهار داشت: اگر بر دیگران تکیه داشته باشید، شما را به هر کجا که می‌خواهند، می‌برند اما اگر روی دو پای خود راه بروید، هر کجا که اراده ‌کنید، می‌توانید بروید و ما در کشورمان در حوزه فناوری روی پاهای خود راه می‌رویم.

وی تأکید کرد: چهار ستون کشور در زمینه فناوری نانو قوی است و دچار پوکی استخوان نخواهد شد.

سرکار با اشاره به فعالیت‌های دانش‌آموزی در زمینه فناوری‌ها، ادامه داد: وظیفه داریم محیط مناسب برای رشد دانش‌آموزان را فراهم کنیم.

وی اضافه کرد: در کارگاه‌های آموزشی که برای برگزیدگان المپیاد دانش‌آموزی برگزار کردیم، برخی اساتید می‌گفتند این دانش‌آموزان فعالیت‌هایی را انجام می‌دهند که برخی دانشجویان کار‌شناسی ارشد در حوزه نانو نمی‌دانند.

ثبت‌نام دوره چهارم المپیاد نانو آغاز شده است

دبیر ستاد نانو کشور به برگزاری سه دوره المپیاد نانو اشاره کرد و گفت: در دوره اول ۱۲۰۰ دانش‌آموز، در دوره دوم ۴ هزار دانش‌آموز و در دوره سوم ۱۶ هزار دانش‌آموز شرکت کردند و در حال حاضر ثبت‌نام دوره چهارم شروع شده است.

وی از برگزاری یک‌هزار کارگاه آموزش نانو خبر داد و افزود: نتیجه این کارگاه‌ها، آموزش بیش از ۲۰۰ هزار دانش‌آموز و آموزگار بوده است.

تقاضای چند کشور آسیایی برای برگزاری المپیاد آسیایی نانو

سرکار درباره نمایشگاه‌های نانو نیز اظهار داشت: در این نمایشگاه‌ها هر روز بیش از یک‌هزار دانش‌آموز بازدید داشتند و هدف از برگزاری آن، تبیین نانو برای دانش‌آموزان به زبان ساده بود.

وی اظهار امیدواری کرد که در صورت تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، المپیاد نانو به عنوان المپیاد رسمی تصویب شود و از تقاضای چند کشور آسیایی برای برگزاری المپیاد نانو در سطح آسیا خبر داد.

دبیر ستاد نانو کشور به ورود مطالب نانو در کتب فیزیک و شیمی اشاره کرد و گفت: در نظر داریم که دانش‌آموزان به صورت تئوری با مفاهیم نانو آشنا شوند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر