کد خبر: 4110 A

وزیر علوم:

ما طبق خواسته کسانی که غیر اسلامی فکر می کنند عمل نمی کنیم و اینهایی که کاریکاتور می کشند و یک دیوار بین دختر و پسر طراحی می کنند و می گویند که تفکیک جنسیتی یعنی این ما افمار اینها را قبول نداریم

ایلنا: وزیر علوم، ‌ تحقیقات و فناوری گفت: زمانی که ما دولت را تحویل گرفتیم، میزان پذیرش دانشجو در دانشگاههای دولتی ۱۴درصد بود اما این میزان هم اکنون به ۱۷درصد رسیده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کامران دانشجو در پنجاه و یکمین گردهمایی معاونان دانشجویی و فرهنگی دانشگاه گفت: اصلاح طلبان‌‌ همان کسانی هستند که زمانی عاشورا را زیر سوال می‌بردند و امروز به عملکرد ما انتقاد می‌کنند.

وی افزود: ما طبق خواسته کسانی که غیر اسلامی فکر می‌کنند عمل نمی‌کنیم و اینهایی که کاریکاتور می‌کشند و یک دیوار بین دختر و پسر طراحی می‌کنند و می‌گویند که تفکیک جنسیتی یعنی این ما افکار این‌ها را قبول نداریم و ما فقط نگاه می‌کنیم که مراجع چه می‌گویند و در برخی رشته تشخیص دادیم که به در د دختران نمی‌خورد و گفتیم که دختران این طرف بنشینند و پسران این طرف. ما می‌خواهیم دانشگتاه‌ها را اسلامی کنیم.

دانشجو ادامه داد: ما به رسانه‌ها آن طرفی اصلا اعتنا نمی‌کنیم ولی از رسانه‌های داخل می‌خواهیم که واقعیت‌ها را منتشر کنند و بیمه تکمیلی دانشجویان را تی‌تر کنید نه اینکه بنویسید ماراتن کنکور.

دانشجو گفت: هر کسی بخواهد در انتخابات شرکت کند و نامزد شود باید مرز خود را با فتنه گران و بیگانگان روشن کند و هنوز هستند کسانی که نمی‌خواهند مرز خود را با این‌ها روشن کنند و صحبت کاندیداتوری می‌کنند.
وزیر علوم گفت: بحث در ارتباط با انتخابات زود هنگام است اما عده‌ای شروع کرده و باید تاکید کنم که اگر بخواهید در دانشگاه فعالیت انتخاباتی کنید باید فعالیت علمی باشد.

وی افزود: سیاست وزارت علوم اجازه دادن به دانشجویان برای فعالیت سیاسی است و نترسید از اینکه دانشجویان فعالیت سیاسی کنند اما در کنار این‌ها افراد آگاه به اسلام هم قرار دهید که اگر کسی خواست فعالیت در ترویج افکار مادی گرایانه بکند یک نفر آگاه به اسلام در کنارش باشد.

وی ادامه داد: زمانی که ما دولت را تحویل گرفتیم، میزان پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های دولتی ۱۴ درصد بود اما این میزان هم اکنون به ۱۷ درصد رسیده است که اگر کمی ریاضی بلد باشید متوجه می‌شوید میزان پذیرش دانشجویان ۳ درصد رشد داشته است.

وی اظهار داشت: نمی‌خواهد هر چه که دانشجو گفت تایید کنید ولی حداقل نظرش را بشنوید و در خوابگاه‌ها حضور داشه باشید.

وزیر علوم خطاب به برخی استادان سکولار در دانشگاه‌ها گفت: ما که نمی‌گوییم سکولار نباش، باش اما در کلاس درس ترویج سکولار نکن و اگر نمی‌توانی یک جای دیگر برو تدریس کن.

وی با اشاره به تسهیلات ۳۰۰ میلیارد تومانی که در اختیار دانشگاه‌ها قرار گرفت، گفت: درباره جزئیات این تسهیلات از ادامه توضیحات دراین باره جلوگیری می‌کنم چون عادت ندارم زیاد تبلیغاتی صحبت کنم. این مبلغ هم اکنون دراختیار دانشگاه‌ها قرار گرفته و وقتی آن را آماده می‌کردیم همه حتی مسئولان تعجب می‌کردند.

وزیر علوم در ادامه برخی توضیحات درباره انواع تسهیلات دانشجویی گفت: بیمه تکمیلی برای اولین بار در اختیار دانشگاه‌ها قرار گرفت و آنان که تیتر ما را تند می‌زنند تسهیلات بیمه تکمیلی را هم تیتر کنند که برای نخستین بار بیمه تکمیل و حوادث تحت عنوان بیمه دانش در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد، به هر حال یکی از وظایف شما خبرنگاران اطلاع رسانی درست به مردم است. برخی تسهیلات ویژه نیز در اختیار دانشجویان مناطق زلزله زده قرار گرفت.

دانشجو در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه اکثر خوابگاه‌های دانشگاه‌ها بازسازی و آماده پذیرایی از دانشجویان هستند، تاکید کرد: اما به آن معنا نیست که آنچه در دفترچه آزمون درباره خوابگاه‌ها بیان شده مد نظر قرار نگیرد.

وی درباره خوابگاه‌های خصوصی اظهار داشت: خوابگاه تنها در اختیار آن دسته از بخش‌های خصوصی قرار می‌گیرد که به تایید صندوق رفاه رسیده باشد علاوه براین لازم است ابزار نظارتی روی خوابگاه‌ها توسط دانشگاه‌ها بیشتر شود.

دانشجو دربخش دیگری ازسخنان خود با اشاره به رتبه ایران درتولید علم گفت: تنها مورد از سند چشم انداز که به آن دست یافته‌ایم، رتبه ۱۶ ایران درتولید علم است که خط بطلانی بر تی‌تر برخی رسانه‌های خودمان نیز به شمار می‌آید، ولی این سوال را باید از رسانه‌ها پرسید: ماراتنی‌ها، ما چگونه عقب افتادیم درحالی که ۱۴ سال زود‌تر از آنچه در سند چشم انداز به آن اشاره شده به هدفمان در تولیدعلم رسیدیم.

وی ادامه داد: برخی رسانه‌ها فرار مغز‌ها را بزرگنمایی می‌کنند در حالی که فرار مغز‌ها توهین به دانشجویان داخل است و آیا به این معنا است که دانشجویان داخل بی‌مغز هستند؟ ما حتی آمار دقیقی از بازگشت دانشجویان به داخل کشور داریم.

دانشجو درادامه بابیان اینکه رئیس سازمان سنجش آمار دقیقی از میزان پذیرش دختران و پسران دردانشگاه‌ها داد، اظهار داشت: ۳۵۰ هزار دانشجوی دختر و ۲۶۰ هزار دانشجوی پسر درسال جاری در دانشگاه‌ها قبول شده‌اند این در حالیست که برخی رسانه‌ها در این زمینه تیتری می‌زنند که به متن خبر هیچ ارتباطی ندارد؛ به عنوان مثال نرم افزار سازمان سنجش پیش بینی کرده بود که فلان دانشجو درفلان دانشگاه پذیرش می‌شود اما درجای دیگری به جز پیش بینی قبول شد که رسانه‌ها آن موضع را بزرگنمایی کردند. در جواب این رسانه‌ها باید گفت سازمان سنجش پیش بینی کرده بود غیب که نگفته بود.

برخی اعتراض می‌کنند که چر ا فلانی رفت عربستان و مدام می‌گویند فلانی می‌خواست با آمریکا مذاکره کند، مگر همین شما نبودید که برای آمریکا فرش قرمز پهن کردید؟

وی گفت: ملت ما ملت متعهدی است و هیچ وقت فراموش نمی‌کند که در دوره اصلاحات چه بی‌عزت بودند و امروز چه با عزت هستند و با اقتدار ایستاده‌اند.

وی تاکید کرد: باید در برابر تحریم مقاومت کرد و دانشگاه در برابر تحریم‌ها باید پیشرو باشد و اگر کمبود و نقصی بود باید دانشگاهیان برای مقابلعه با تحریم آن را تحمل کنند.

وزیر علوم گفت: دانشگاه سکوی فعالیتهای انتخاباتی نیست ولی باید به نشاط در انتخابات ریاست جمهوری کمک کرد وما در سال تحصیلی هستیم که انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌شود و باید مراقب سوء استفاده دشمن باشیم.

وی ادامه داد: حواسمان باشد اگر به عنوان مثال می‌خواهیم از وزیر علوم انتقاد کنیم یا از فرد دیگری اول بگوییم که رسانه‌های خارجی سوء استفاده نکنند و بعد حرفمان را بزنیم.

وی تصریح کرد: تا من هستم در فضای دینی حرکت می‌کنم و با کسانی که با آن ور  آبی‌ها حرکت می‌کنند حرکت نخواهم کرد. ۱۵ تا از مراجع گفتند که باید دانشگاه‌ها اسلامی شود، ما که نمی‌خواهیم دیوار بکشیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر