کد خبر: 4117 A

رئیس سازمان امور دانشجویان:

مسئولین دانشگاه باید ماهی یک بار با دانشجویان دیدار کنند اگر در هر لحظه یکی از مسئولان با دانشجویان باشند و وقت شان را در اختیار دانشجویان قرار دهند، دیگر مطلبی جمع نمی‌شود که منجر به تحصن و قهر شود.

ایلنا: رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: زمانی گه گفته می‌شد معاونت فرهنگی دانشجویی، همه افق‌ها به سمت دانشجو بود در حالی که در این مجموعه باید دانشگاهیان در نظر گرفته شوند زیرا کل این مجموعه سمبل پیشرفت کشور هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد ملاباشی در پنجاه و یکمین گردهمایی معاونان فرهنگی دانشجویی دانشگاه‌ها گفت: مسئولان دانشگاه باید ماهی یک بار با دانشجویان دیدار کنند  اگر در هر لحظه یکی از مسئولان با دانشجویان باشند و وقت شان را در اختیار دانشجویان قرار دهند، دیگر مطلبی جمع نمی‌شود که منجر به تحصن، قهر، شکایت یا دعوای دانشجویان باشد.

وی اظهار داشت: در صورتی که این اتفاق رخ دهد، دانشجو به راحتی می تواند مطالباتش را در زمینه‌های صنفی، فرهنگی، آموزشی و دانشجویی در سر ساعت مشخصی با مسئول مربوطه در میان بگذارد.

رئیس سازمان امور دانشجویان در ادامه تصریح کرد: امید است حرف یا کاری نباشد که معاون دانشجویی انجام دهد و معاون فرهنگی نسبت به آن ابراز بی‌اطلاعی کند بلکه میان هر دو معاونت باید هماهنگی وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: هر معاون فرهنگی که فقط برای دانشجویانش برنامه داشته باشد کامل نیست. این برنامه وقتی کامل است که مسایل دانشگاهی را در نظر داشته باشد در این صورت است که مسایل دانشجویی هم روانتر حل می‌شود.

معاون وزیر علوم در ادامه افزود:‌ دانشجو نمی‌تواند از مسایلی که در کشور می‌گذرد مبرا باشد و اگر اطلاعات و آینده نگری‌های صحیحی در اختیارش گذاشته شود خودش به میدان می‌آید و می‌تواند حتی اقتصاد مقاومتی را در دست گیرد.

ملاباشی گفت: جدول برنامه‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌‌ها و تاکیدی که در این جدول بر لزوم دیدار رو در روی مسئولان دانشگاه‌ها با دانشجویان شده تقدیم شده است و در این جدول خواهش کردیم رئیس دانشگاه حداقل ماهی یک بار با دانشجویان نشست داشته باشد، خواهش کردیم معاون دانشجویی حداقل هفته‌ای یک بار با دانشجو جلسه داشته باشد، برخی دانشگاه‌ها این جدول را اجرا کردند و در واقعه هیچ نوع ضرری نکردند.

وی تاکیدکرد:‌ خودتان را منظم کنید که با مدیران آینده کشور در دانشگاه‌ها تعامل داشته باشید و این جدول را در دانشگا‌ه‌ها رسانه‌ای کنید.اگر در هر لحظه یکی از مسئولان با دانشجویان باشند و وقت شان را در اختیار دانشجویان قرار دهند دیگر مطلبی جمع نمی‌شود که منجر به تحصن، قهر، شکایت یا دعوای دانشجویان از شما باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر