کد خبر: 43020 A

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش خبر داد؛

در قالب طرح زندگی با قرآن و عترت، ۴۰۰ آیه کلیدی و تأثیرگذار از کتاب آسمانی قرآن استخراج شده است که برای حفظ به دانش‌آموزان ارائه می‌شود.

ایلنا: معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش از اقامه نماز جماعت در ۵۵ هزار مدرسه در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، حسین هژبری معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در دومین نشست ستاد اقامه نماز وزارت آموزش و پرورش در اردوگاه شهید باهنر تهران با بیان اینکه اقامه نماز جماعت، مهم‌ترین رویداد امروز مدارس است که با جدیت دنبال می‌شود، اظهار داشت: نماز جماعت در ۵۵ هزار مدرسه سراسر کشور توسط ۲۰ هزار روحانی و ۳۵ هزار فرهنگی اقامه می‌شود.

وی با بیان اینکه زیباسازی و جذاب‌سازی فضای نمازخانه‌های مدارس یکی از محورهای مهم کاری مدیران است، افزود: طی دیدارهای دوره‌ای شورای معاونان از استان‌ها، وضعیت نمازخانه‌های مدارس مورد بررسی قرار گرفت.

هژبری با اشاره به اینکه فضای نمازخانه‌های مدارس امروز جذاب‌تر و زیبا‌تر از دیگر فضاهای موجود در مدارس است، تصریح کرد: جشن شکوفایی و تکلیف برای دانش‌آموزان با جدیت در کشور برپا می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح درس‌هایی از قرآن و زندگی با قرآن و عترت در مدارس در حال اجراست، ‌یادآورشد: در قالب طرح زندگی با قرآن و عترت، ۴۰۰ آیه کلیدی و تأثیرگذار از کتاب آسمانی قرآن استخراج شده است که برای حفظ به دانش‌آموزان ارائه می‌شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: با دستور و تأکید وزیر آموزش و پرورش، پرداخت ایاب و ذهاب و حق‌القدم روحانیون به مدارس سرعت بیشتری گرفته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر