کد خبر: 43352 A

وزیرآموزش و پرورش:

امروز در آموزش و پرورش اقداماتی صورت گرفته است که معلمان بدون اینکه از من یا کسی دیگری خواهش کنند کارشان انجام شده و دیگر سرشان را خم نمی‌کنند.

ایلنا: وزیرآموزش وپرورش گفت: معلم را کمتر از رییس جمهور، وزیر، نماینده مجلس و قاضی نمی‌دانم چرا که همه این‌ها را دست ساخته معلم می‌دانم.

به گزارش خبرنگارایلنا؛ حمید رضا حاجی بابایی در مراسم افتتاح دانشگاه فرهنگیان که امروز درسالن حجاب برگزارشد، گفت: تاسیس دانشگاه فرهنگیان آمال وآرزوی همه فرهنگیان بود حتی آن فرهنگیانی هم که اکنون بازنشسته شده‌اند به وجوداین دانشگاه عشق می‌ورزند.

وزیرآموزش وپرورش خاطرنشان کرد: دانشگاه فرهنگیان هم انسان می‌سازد وهم به انسان قدرت سازندگی دیران را می‌دهد.


وی  ادامه داد: دلیل آنکه به دنبال ایجاد دانشگاه فرهنگیان برآمدیم این بود که دراین دانشگاه انسان‌هایی می‌خواهند تربیت شوند که به پیامبر نزدیک‌تر هستند.

حاجی بابایی با اشاره به تحول بنیادی در آموزش و پرورش گفت: ‌این تحول بنیادین، تمام گمشده‌ها در آموزش و پرورش را پیدا و تمام بیراهه‌ها را به صراط تبدیل می‌کند.

وی خطاب به دانشجویان دانشگاه فرهنگیان گفت: اگر انسان می‌خواهد معلم نباشد هر کاری که دوست دارد می‌تواند انجام دهد و هرجا که دوست دارد بنشیند و هرطور که دوست دارد سخن بگوید اما وقتی معلم شد لباس پوشیدن، طرز صحبت کردن و به طور کلی گفتمان او تغییر می‌کند.

وزیرآموزش وپرورش اولین ویژگی‌های معلمان را داشتن عزت عنوان و افزود: من رنج می‌بردم زمانی که معلم من سرش را خم می‌کرد و خواهش می‌کرد که استخدامش کنند و این برای من زجر آور بود.

وی افزود: امروز در آموزش و پرورش اقداماتی صورت گرفته است که معلمان بدون اینکه از من یا کسی دیگری خواهش کنند کارشان انجام می‌شود و دیگر سرشان را خم نمی‌کنند.

حاجی بابایی خاطرنشان کرد: باید به شکلی حرکت شود که یک معلم مجبور نباشد برای حل شدن کار‌هایش از کسی خواهش و تمنا کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر