کد خبر: 4434 A

برای اولین بار و به میزبانی ایران؛

این مسابقات از آنجایی که میزبانی آن برای اولین باربه ایران واگذار شده است از اهمیت خاصی برخوردار است.

ایلنا: برای اولین بار و به میزبانی ایران؛ المپیادبین المللی علوم نوجوانان با حضور بیش از ۴۰ کشورجهان در آذرماه سالجاری در تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا، دینا ایزدی، مدیرعامل موسسه اندیشه‌های خلاق جوان آریایی با بیان مطلب فوق افزود: این مسابقات از آنجایی که میزبانی آن برای اولین باربه ایران واگذار شده است از اهمیت خاصی برخوردار است که امیدواریم بتوانیم با کمک شرکت‌های صاحب برند بین المللی این مسابقات را به نحو احسن برگزار نماییم تا بتوانیم در جهت اعتلای نام ایران موثر باشیم.

وی با بیان اینکه این دوره از مسابقات در سال گذشته در کشور آلمان در رشته فیزیک برگزار شده بود تصریح کرد: تیم دانش‌آموزی اعزامی ایران به بیست و پنجمین دوره مسابقات جهانی فیزیکدانان جوان با کسب نشان طلای این رقابت‌ها عنوان نخست این مسابقات را به خود اختصاص دادند.

مدیرعامل مؤسسه اندیشه‌های خلاق جوان آریایی با بیان اینکه این مؤسسه برگزاری مسابقات داخلی و اعزام تیم دانش آموزی به این مسابقات جهانی را هر ساله عهده دار می‌باشد، تصریح کرد: یکی از اقدامات قابل توجهی که کشور آلمان انجام داده بود بعد از اتمام مسابقات در برنامه‌های خود بازدیدتیم‌های شرکت کننده بازدید از کارخانه و موزه بنز و آشنایی با خط تولید آن یکی از برنامه‌های جذاب تدارک دیده شده توسط کمیته برگزاری بود که بسیار مورد توجه بود.

وی افزود: شرکت‌هایی که این مسابقات را حمایت می‌کردند به بیش از ۵۰شرکت می‌رسید که این موضوع در مسابقات کره جنوبی نیز این تعداد شرکت‌ها از کره جنوبی حامی مسابقات بودند که در آنجا نیز از خط تولید شرکت سامسونگ بازدید به عمل آمد.

ایزدی ادامه داد: کشور جمهوری اسلامی ایران میزبان نهمین دوره مسابقات المپیاد علوم نوجوانان خواهد بود که زمان و مکان برگزاری نهمین دوره مسابقات المپیاد بین المللی علوم نوجوانان IJSO ۱۱ آذر لغایت ۲۰ آذر ۱۳۹۱ در تهران خواهد بود که تعداد کشورهای شرکت کننده بیش از ۴۰ کشور می‌باشد که از هر کشور حدود ۱۰ نفر شرکت خواهند کرد.

وی در پایان گفت: به دلیل با اهمیت بودن این مسابقات درهر دوره حمایت سازمان‌ها، شرکت‌ها و نهادهای گوناگون معتبر دنیا را به دنبال داشته است. نهمین دوره مسابقات IJSO در کشور جمهوری اسلامی ایران نیز حمایت سازمان‌ها و نهادهای گوناگون را می‌طلبد تا با شکوه هر چه بیشتر برگزار گردد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر