کد خبر: 45672 A

دبیر کمیته همکاری‌های حوزه علمیه و وزارت آموزش وپرورش به ایلنا خبرداد:

با راه اندازی رشته تعلیم وتربیت اسلامی درحوزه های علمیه حداقل بخشی ازنیازهای آموزش وپرورش برطرف می شود/ نیازهای آموزش وپرورش بسیارفرا‌تر ازظرفیت موجود حوزه‌های علمیه است اما با تاسیس رشته تعلیم وتربیت اسلامی حداقل بخشی ازنیازهای این حوزه برطرف خواهدشد.

ایلنا: دبیر کمیته همکاری‌های حوزه علمیه و وزارت آموزش وپرورش گفت: سال آینده با راه اندازی رشته تعلیم و تربیت اسلامی درحوزه‌های علمیه به تربیت نیروی انسانی موردنیاز آموزش وپرورش کمک می‌شود.

حجت الاسلام مجتبی ملکی درگفت‌وگو باخبرنگار ایلنا با اشاره به اینکه سه برنامه در دستور کار داریم که زمان براست، گفت: درجلسه اخیر ستادمشترک حوزه‌های علمیه قم و وزارت آموزش وپرورش آیت الله بوشهری و آقای حاجی بابایی توافق کردند که سال آینده رشته تعلیم وتربیت اسلامی را به منظور تامین بخشی ازنیازهای حوزه آموزش وپرورش درحوزه‌های علمیه راه اندازی کنند.

وی تصریح کرد: نیازهای آموزش وپرورش بسیارفرا‌تر ازظرفیت موجود حوزه‌های علمیه است اما با تاسیس رشته تعلیم وتربیت اسلامی حداقل بخشی ازنیازهای این حوزه برطرف خواهدشد.

حجت الاسلام ملکی برنامه دیگر در دستور کار کمیته همکاری‌های حوزه علمیه و وزارت آموزش وپرورش را تربیت مبلغ برای واحدهای آموزشی به صورت تخصصی عنوان کرد و افزود: اگرچه مبلغان دینی ما برای فعالیت‌های تبلیغی بسیارتوانمند هستند اما برای واحد‌های آموزشی مبلغانی با تخصص‌های خاص موردنیازاست که مقدمات این کار تقریبا فراهم شده است.

مشاور وزیرآموزش و پرورش با اشاره به شروع به کار دانشگاه فرهنگیان ازبهمن ماه تصریح کرد: دانشگاه فرهنگیان که به تازگی افتتاح شده،ظرفیت بسیارخوبی را برای ورود حوزه‌های علمیه فراهم کرده است به گونه‌ای که در زمینه تولید محتوا و تربیت نیروی انسانی مورد نیاز برای این دانشگاه حوزه‌های علمیه کارهای خوبی را دارند انجام می‌دهند.

به گفته وی اقدامات دیگری همانند حضور روحانیون درمدارس به منظور فعالیت‌های تربیتی، اقامه نماز وبرنامه‌های تبلیغی از گذشته در کمیته همکاری‌های حوزه علمیه و وزارت آموزش و پرورش در جریان بود که اکنون این اقدامات تقویت شده است.

دبیر کمیته همکاری‌های حوزه علمیه و وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: اقامه نماز در واحدهای آموزشی از سوی روحانیون از ۲۹ هزار به ۵۵ هزار واحد آموزشی توسعه پیداکرده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر