کد خبر: 45810 A

حاجی بابایی خبر داد:

نمی‌دانیم چه زمانی بتوانیم نیرو بگیریم، زیرا برای استخدام نیروی جدید باید مطابق با مصوبات دولت جلو برویم.

ایلنا: وزیر آموزش و پرورش گفت: یکی از برنامه‌های جدی ما بحث حضور مشاوران در مدارس است. روزی که من وارد آموزش و پرورش شدم، قرار بود ۴۰ هزار نفر استخدام شوند که بیش از ۱۰ هزار نفر از استخدام شده‌ها، مشاور بودند و این در حالی بود که تا پیش از این تعداد مشاوران مدارس ۱۰ هزار نفر بودند و الان به ۲۳ هزار نفر رسیده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت حمید رضا حاجی بابایی درباره اهتمام وزارت آموزش و پرورش در بکارگیری مشاور در مدارس اظهار داشت: در نظام تحول بنیادین، نوع نگاه در آموزش و پرورش و روزگاری که در آن زندگی می‌کنیم، یکی از نیازهای اولیه مشاوره است. یعنی در هر مدرسه‌ای که مشاور نداشته باشیم، مشکلاتی وجود دارد. در ورزش و فناروی هم این مشکل هست. زیرا با توجه به نیازهای امروز و تفاوت نوع گفتمان در آموزش و پرورش، حضور نیروهایی در زمینه‌های بهداشت، فناوری، ورزش و مشاوره ضروری است.

وی افزود: یکی از برنامه‌های جدی ما بحث حضور مشاوران در مدارس است. روزی که من وارد آموزش و پرورش شدم، قرار بود ۴۰ هزار نفر استخدام شوند که بیش از ۱۰ هزار نفر از استخدام شده‌ها، مشاور بودند و این در حالی بود که تا پیش از این تعداد مشاوران مدارس ۱۰ هزار نفر بودند و الان به ۲۳ هزار نفر رسیده‌اند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: البته همچنان به مشاور نیاز داریم و باید تعداد مشاوران به ۶۰ هزار نفر برسد تا بگوییم دیگر مشکل کمبود نیروی مشاور در مدارس نداریم.

حاجی بابایی در ادامه گفت: نمی‌دانیم چه زمانی بتوانیم نیرو بگیریم، زیرا برای استخدام نیروی جدید باید مطابق با مصوبات دولت جلو برویم. هم اکنون در دانشگاه فرهنگیان بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته و نیازهایی که داریم، نیرو می‌گیریم و در زمینه استخدام مشاور نیز باید مطابق با همین رویه پیش برویم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر