کد خبر: 49639 A

رئیس مرکز استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان خبر داد؛

دارا بودن معدل کل حداقل ۱۹ در سال دوم راهنمایی برای ورود به دبیرستان‌های استعدادهای درخشان و معدل کل حداقل ۱۵ در سال دوم راهنمایی برای ورود به دبیرستان‌ها و هنرستان‌های فنی‌وحرفه‌ای نمونه دولتی ضروری است.

ایلنا: رئیس مرکز استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان از آغاز ثبت‌نام مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی از فردا خبر داد.

به گزارش ایلنا،«مهری سویزی»، رئیس مرکز استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان، اظهار داشت: ثبت‌نام آزمون مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی از ۵ تا ۲۳ اسفند ماه امسال در مدارس محل تحصیل فعلی دانش‌آموزان انجام می‌شود،

وی ادامه داد: در این بازه زمانی، دانش‌آموزان فرصت دارند تا در این آزمون شرکت کنند و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها، مناطق و مدارس فرصت دارند تادر این خصوص اطلاع‌رسانی کنند.

سویزی بیان کرد: آزمون ورودی مدارس متوسطه استعدادهای درخشان، دبیرستان‌های فنی و حرفه‌ای نمونه دولتی رأس ساعت ۹ صبح روز پنج‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ماه ۹۲ و آزمون ورودی مدارس راهنمایی استعدادهای درخشان و نمونه دولتی رأس ساعت ۹ صبح روز جمعه ۲۰ اردیبهشت ماه ۹۱ به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی در مورد مواد آزمون بیان کرد: سؤالات آزمون ورودی پایه اول راهنمایی مدارس استعدادهای درخشان و مدارس نمونه دولتی از دروس «قرآن و تعلیمان دینی، زبان و ادبیات فارسی، مطالعات اجتماعی، علوم تجربی و ریاضیات» و سؤالات آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی دوره متوسطه از دروس «قرآن و تعلیمات دینی، ادبیات فارسی، عربی، علوم اجتماعی، زبان انگلیسی، حرفه‌وفن، علوم تجربی و ریاضیات» برگزار می‌شود.

معاون وریر آموزش و پرورش به شرایط ثبت‌نام دانش‌آموزان در این آزمون اشاره کرد و گفت: دارا بودن معدل کل حداقل ۱۹ در پایه پنجم ابتدایی جهت ورود به دوره راهنمایی تحصیلی استعدادهای درخشان و معدل کل حداقل ۱۶ در پایه پنجم برای ورود به مدارس راهنمایی نمونه دولتی ضروری است.

وی اضافه کرد: دارا بودن معدل کل حداقل ۱۹ در سال دوم راهنمایی برای ورود به دبیرستان‌های استعدادهای درخشان و معدل کل حداقل ۱۵ در سال دوم راهنمایی برای ورود به دبیرستان‌ها و هنرستان‌های فنی‌وحرفه‌ای نمونه دولتی ضروری است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر