کد خبر: 50499 A

معاون وزیر آموزش و پرورش:

در ساختار جدید، چهار مدیریت تخصصی تحت عناوین؛ مدیریت حوزه ریاست، روابط عمومی و ارزیابی عملکرد، مدیریت امور اداری، مالی و ذیحسابی، مدیریت امور شورا‌ها و مدیریت آموزش از راه دور لحاظ شده است.

ایلنا: معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیر دولتی، توسعه مشارکت‌های مردمی و خانواده از ابلاغ ساختار جدید این سازمان از سوی معاونت منابع انسانی و توسعه مدیریت ریاست جمهوری خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، فرشته حشمتیان با بیان اینکه در اردیبهشت ماه ۹۰ با تجمیع چند حوزه مرتبط با امور خانواده، سازمان مدارس غیر دولتی، توسعه مشارکت‌های مردمی و خانواده تشکیل شد، افزود: این سازمان در راستای سیاست‌های وزیر آموزش و پرورش به اجرای برنامه‌ها مشغول شد.

وی با اشاره به اینکه همزمان با اجرای ماموریت‌های محوله، مطالعات لازم در خصوص ساختار متناسب با ماموریت‌ها صورت گرفت، افزود: اهمیت و گستره ماموریت‌ها و حوزه‌های تخصصی این سازمان و ضرورت بازنگری در ساختار سازمانی، از جمله دلایل توجیهی برای ارتقای جایگاه مدیران این سازمان بود تا به توسعه مشارکت موثر آحاد مردم و همراهی خانواده‌ها با آموزش و پرورش کمک شایانی شود.

حشمتیان با بیان اینکه نمودار‌ها و ساختار سازمانی پیشنهادی به وزیر آموزش و پرورش و معاونت منابع انسانی و توسعه مدیریت ریاست جمهوری ارایه شد، تصریح کرد: در ‌‌نهایت با عنایت‌های وزیر آموزش و پرورش و همکاری معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی و اداره کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش، ساختار تشکیلاتی این سازمان توسط معاونت منابع انسانی و توسعه مدیریت ریاست جمهوری با ۱۳۰ پست سازمانی تصویب و در ۱۴ بهمن ماه ۹۱ برای اجرا به این سازمان ابلاغ شد.

معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیر دولتی، توسعه مشارکت‌های مردمی و خانواده، با اشاره به تفاوت‌های ساختار جدید با ساختار گذشته، تصریح کرد: ساختار قبلی با مجموع ۶۰ پست سازمانی دارای دو معاونت همسطح با مدیرکل بود و در زیر مجموعه هر معاونت، سه مدیریت همسطح با معاون مدیرکل لحاظ شده بود، امادر ساختار جدید، جایگاه حوزه‌های تخصصی ارتقا یافته و چهار مدیرکل تحت عناوین اداره کل مدارس و مراکز غیر دولتی، دفتر مراکز پیش دبستانی، دفتر برنامه ریزی انجمن‌های مدارس وآموزش و مشاوره اولیا و دفتر امور زنان و خانواده تعریف شده است.

حشمتیان افزود: در ساختار جدید، چهار مدیریت تخصصی تحت عناوین؛ مدیریت حوزه ریاست، روابط عمومی و ارزیابی عملکرد، مدیریت امور اداری، مالی و ذیحسابی، مدیریت امور شورا‌ها و مدیریت آموزش از راه دور لحاظ شده است.

معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیر دولتی، توسعه مشارکت‌های مردمی و خانواده، گفت: با توجه به ساختار جدید، انتصاب و صدور ابلاغ جدید مدیران سازمان، براساس برنامه‌های اخذ شده، تصمیم گیری خواهد شد که این موضوع در مرحله بررسی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر