کد خبر: 50662 A

آیین‌نامه شورای رفاهی دانشجویان تدوین شد؛

با سرعتی که قیمت تمام شده افزایش می‌یابد، باید راهکاری را برای تعیین قیمت ژتون غذایی اتخاذ کنیم تا هم دانشجویان دچار مشکل نشوند و هم ما بتوانیم به ارائه خدمات خود به طور مطلوب ادامه دهیم.

ایلنا: معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت از تدوین آیین‌نامه شورای رفاهی دانشجویان خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمد حسین آیتی در نشست معاونان و مدیران دانشجویی وزارت بهداشت، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در همین زمینه گفت: نتایج کارگروه اقتصاد مقاومتی باید بتواند فضای دانشگاه‌ها را به سمت ایجاد فرصت برای حرکت رو به جلوی آن‌ها فراهم کند.

وی با اشاره به تحریم‌های ددمنشانه شیطان بزرگ و همفکرانش برای نظام اسلامی گفت: ما باید اعتبارات دانشجویی را به صورت دقیق و هدفمند اختصاص دهیم.

آیتی گفت: لازم است که طرح‌های پژوهشی و پایان‌نامه‌های دانشجویی را به سمت مسئله اقتصاد مقاومتی سوق دهیم و معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت با جدیت خواهان تحقق این امر است.

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت با اشاره به نتایج کارگروه دوم مدیران دانشجویی دانشگاههای علوم پزشکی مسئله تغذیه را از اهم مسائل دانشجویی دانست و افزود: تلاشهای زیادی در سطح وزارت متبوع برای جذب اعتبارات دانشجویی صورت می‌گیرد و امیدواریم با تلاشهایی که صورت گرفته، بتوانیم به اهداف تعیین شده دست یابیم.

آیتی روحیه جهادی را ویژگی مشترک روسای دانشگاههای علوم پزشکی کشور دانست و افزود: روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز اهمیت بسیار زیادی به مباحث دانشجویی علی‌الخصوص تغذیه دانشجویان دارند.

وی با بیان اینکه برآورد ما از قیمت تمام شده غذای دانشجویی برای هر وعده به صورت میانگین ۵ هزار تومان است گفت: با سرعتی که قیمت تمام شده افزایش می‌یابد، باید راهکاری را برای تعیین قیمت ژتون غذایی اتخاذ کنیم تا هم دانشجویان دچار مشکل نشوند و هم ما بتوانیم به ارائه خدمات خود به طور مطلوب ادامه دهیم.

آیتی افزود: دانشجویان بازوی مشورتی دانشگاههای علوم پزشکی هستند. ما باید بتوانیم از این فضا استفاده کنیم و برای همین منظور آیین‌نامه شورای رفاهی دانشجویان تدوین شده است که با اضافه شدن نظرات مدیران دانشجویی دانشگاههای علوم پزشکی تکمیل و ابلاغ می‌شود.

معاون دانشجویی و فرهنگی با توجه به حساس بودن امور دانشجویی در دانشگاه‌ها از مدیران دانشجویی خواست تا با مدیریت بیشتر امور را مدیریت کنند و پاسخ استعلامات وزارت بهداشت را در زمان تعیین شده ارسال کنند.

آیتی با توجه به رایزنی‌ها برای تشکیل مجمع خیرین خوابگاه‌ساز بر لزوم توجه به این امر تأکید کرد و خواستار ارائه طرح‌هایی در این زمینه از سوی دانشگاه‌ها شد.

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت گفت: با توجه به اینکه باید خوابگاههای دانشجویی کاملاً به اینترنت و منابع اطلاعاتی دسترسی داشته باشند تلاش می‌کنیم با سایر معاونت‌های وزارت متبوع خصوصاً معاونت توسعه و معاونت تحقیقات و فن آوری به توافق‌هایی دست پیدا کنیم تا آیین‌نامه استفاده از اینترنت در خوابگاه‌ها در سال ۹۲ آماده ابلاغ شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر