کد خبر: 53386 A

حاجی بابایی خبر داد؛

به ادارات آموزش و پرورش اعلام کرده‌ایم که اگر تکالیف نوروزی به دانش آموزان ارایه می‌شود نه سخت و نه آسان باشد/ در زمینه سرانه مدارس، هر پولی داده شود ظرف یک ساعت به حساب وزارت آموزش و پرورش واریز خواهیم کرد.

ایلنا: وزیر آموزش و پرورش از پرداخت عیدی فرهنگیان بازنشسته در ۱۵ استان کشور خبر داد و گفت: اعتبار لازم برای پرداخت عیدی از خزانه، مرحله به مرحله دریافت شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

به گزارش ایلنا، «حمیدرضا حاجی بابایی» امروز دوشنبه در حاشیه نخستین همایش نقش آموزش و پرورش در توسعه کارآفرینی از منظر تحول بنیادین در اردوگاه شهید باهنر در جمع خبرنگاران افزود: پرداخت حقوق معلمان حق التدریسی نیز تا پایان دی ماه، انجام شده و اگر منطقه‌ای هنوز حق التدریس را دریافت نکرده باشند در مرحله پرداخت قرار دارد.

وی درباره بودجه سال آینده وزارت آموزش و پرورش گفت: باید کارهای بودجه‌ای مجلس شورای اسلامی انجام شود تا پس از آن در این زمینه صحبت کنیم.

وزیر آموزش و پرورش همچنین در مورد پرداخت سرانه مدارس نیز افزود: در این زمینه هر پولی داده شود ظرف یک ساعت به حساب وزارت آموزش و پرورش واریز خواهیم کرد.

حاجی بابایی درباره حق الزحمه تولیدات دانش آموزان هنرستانی اظهار داشت: فعالیت هنرستان‌ها، فنی است و منجر به تولید می‌شود. به عنوان مثال درآمد تولیدات هنرستان‌های کشاورزی برای هنرستان و هنرجویان هزینه می‌شود.

وی ادامه داد: طرح‌هایی در جشنواره‌ها نظیر جابربن حیان و خوارزمی نیز منجر به تولید شده‌اند که باید این طرح‌ها همچنان مورد حمایت مالی قرار بگیرند که دولت در این زمینه کمک‌هایی کرده است.

به گفته وزیر آموزش و پرورش، حمایت از تولیدات هنرجویان طی چندین سال در آموزش و پرورش انجام شده و این اقدام، عملیاتی‌تر و جدی‌تر خواهد شد.

حاجی بابایی در مورد توسعه رشته‌های جدید هنرستانی گفت: رشته فیلمبرداری و انیمیشن به رشته‌های هنرستانی، افزوده شده است.

وی افزود: مقطع کار‌شناسی ارشد در دانشگاه فرهنگیان نیز در سال آینده راه اندازی می‌شود.

حاجی بابایی درمورد سنگین بودن تکالیف نوروزی افزود: به ادارات آموزش و پرورش اعلام کرده‌ایم که اگر تکالیف نوروزی به دانش آموزان ارایه می‌شود نه سخت و نه آسان باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر