کد خبر: 54142 A

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش:

بسیاری از مدارس این جشن را به صورت رسمی برگزار نکردند ولی کمک‌های نقدی فراوانی را جمع آوری می‌کنند لذا می‌توان گفت که جشن نیکوکاری به بیش از صد هزار مدارس کشور امروز برگزار شد.

ایلنا: معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: مدارس، سنگ بنای فرهنگ در کشور هستند و بسیاری از نهاد‌ها در تلاش هستند تا زنگی را با عنوان شعار همیاری در مدارس داشته باشند که طرح همیاری پلیس یکی از نتایج مثبت توجه به مدارس است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسین هژبری در مراسم جشن نیکوکاری در مدرسه راهنمایی دخترانه نور ضمن تقدیر از حضور مدارس در این جشن گفت: امروز سرود همگانی با محوریت احسان و نیکوکاری بین ۱۲ و نیم میلیون دانش آموز اجرا شد که این نشانی از وحدت بین دانش آموزان کشور است.

وی با بیان اینکه انفاق فقط در بخشش ما و دارایی است افزود: ما می‌توانیم با رفتار و خلق خوب به نیازمندان انفاق کنیم لذا موظف هستیم این رفتار را در جامعه رایج کنیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش به جمع آوری ۱۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان کمک نقدی در سال گذشته اشاره کرد و افزود: از تمام فرهنگیان، مدیران مدارس، دانش آموزان و کمیته امداد قدردانی می‌کنیم و باید این راه را همچنان ادامه دهیم.

هژبری مدرسه را سرآغاز رواج فرهنگ در کشور عنوان کرد و گفت: بسیاری از نهاد‌ها در تلاش هستند تا زنگی را با عنوان شعارهای همیاری در مدارس داشته باشند به طوری که تاکنون ۱۰ میلیون همیار پلیس دانش آموزان داریم تا ضمن یادگیری قوانین و مقررات کشور این قوانین را به اعضای خانواده خود آموزش دهند.

وی به تاکید رهبری در اهمیت مدارس اشاره کرد و افزود: ‌مدارس سنگ بنای فرهنگ در کشور هستند و خواستاریم تا طرح بزرگ امدادیاران در مدارس برگزار شود چرا این طرح می‌تواند مهم‌ترین برنامه جامعه ما در مدارس باشد تا بتوانیم از دانش آموزان جهت مدیریت کارهای خود در مدارس استفاده کنیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در حاشیه این مراسم گفت: یکی از برنامه‌های ما در مدارس آموزش مهارت‌های زندگی است که دین اسلام نیز تاکید زیادی بر آموزش مهارت‌ها داشته است.

هژبری از برگزاری جشن نیکوکاری در ۴۵ پایگاه و مدرسه خبرداد و افزود: بسیاری از مدارس این جشن را به صورت رسمی برگزار نکردند ولی کمک‌های نقدی فراوانی را جمع آوری می‌کنند لذا می‌توان گفت که جشن نیکوکاری به بیش از صد هزار مدارس کشور امروز برگزار شد.

وی تصریح کرد: در طول سال دو جشن عاطفه‌ها و نیکوکاری را در برنامه داریم و هدف اصلی ما از برگزاری این مراسم ترویج فرهنگ نودوستی و همیاری در بین دانش آموزان است.

کمیته امداد جشن نیکوکاری دانش‌آموزان آموزش و پروش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر