کد خبر: 54169 A

برای تحقق رهنمود رهبر معظم انقلاب برای ساخت ۱۰۰۰ مدرسه در روستاهای کشور، برنامه ساخت ۳۱۴ مدرسه در قالب ۱۳۵۹ کلاس درس را در ۳۰ استان کشور در فاز نخست دستیابی به این هدف، قرار داده است.

ایلنا: شمار مدارس ساخته شده در مناطق محروم کشور توسط مدرسه سازان بی‌نام بنیاد برکت امروز به ۱۹۵ واحد رسید.

به گزارش ایلنا، مدرسه ابتدایی برکت در روستای پیش بر در خراسان جنوبی امروز به بهره برداری رسید تا کودکان محروم این روستا به همت بنیاد برکت از نعمت مدرسه برخوردار شوند.

در ادامه برنامه ساخت یک هزار مدرسه در مناطق محروم کشور توسط بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) این مدرسه سه کلاسه با زیربنای ۲۵۲ متر مربع گشایش یافت.

با گشایش این مدرسه، شمار مدارسی که تاکنون توسط بنیاد برکت ساخته شده است به ۱۹۵ باب رسید که بیانگر تلاش چشمگیر و جهادگونه مدرسه سازان بی‌نام این بنیاد در پنج سال گذشته است.

بنیاد برکت که پنج سال پیش زیر نظر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) شکل گرفت، برای تحقق رهنمود رهبر معظم انقلاب برای ساخت ۱۰۰۰ مدرسه در روستاهای کشور، برنامه ساخت ۳۱۴ مدرسه در قالب ۱۳۵۹ کلاس درس را در ۳۰ استان کشور در فاز نخست دستیابی به این هدف، قرار داده است.

این مدارس در مقاطع ابتدایی، راهنمایی، متوسطه و فنی و حرفه‌ای هستند و هزاران دانش آموز روستایی را تحت پوشش خود قرار می‌دهند.

کلیه مدارس ساخته شده توسط برکت دارای استانداردهای ملی از جمله فضای آموزشی، فضای پرورشی، تجهیزات آموزشی، محوطه سازی و... هستند که پس از عملیات احداث، تحویل اداره کل آموزش و پرورش استان مربوطه می‌شوند.

تاکنون بیشترین برنامه مدرسه سازی بنیاد برکت مربوط به مناطق محروم استان‌های خوزستان، آذربایجان شرقی، سیستان و بلوچستان و خراسان شمالی بوده است.

فعالیت‌های مدرسه سازی در استان‌های کردستان، هرمزگان و خراسان جنوبی نیز پیشرفت خوبی داشته است.

در حال حاضر هر ماه چند مدرسه در استان‌های مختلف کشور توسط مدرسه سازان بی‌نام بنیاد برکت به بهره برداری می‌رسد و برنامه ریزی برای ساخت مدارس دیگر آغاز می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر