کد خبر: 59329 A

وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

عداد کلاس‌های مدارس شاهد از ۹ هزار کلاس به ۱۴ هزار ۵۰۰ کلاس افزایش یافته است و دانش‌آموزان آن نیز ۱۰۰ درصد رشد داشته است و این امر حاکی از استقبال عمومی اولیا و اعتماد آنان به این مدارس است.

ایلنا: وزیر آموزش و پرورش به وجود رقابت سالم و فشرده بین مدارس اشاره کرد و گفت: تلاش می‌کنیم تا در هر دبیرستان یک رشته فنی‌و‌حرفه‌ای دایر شود.

به گزارش ایلنا، حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش در نشست اعضای شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، ارتقای جایگاه معلم و مهندسی نیروی انسانی را حرف اول و آخر وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد و اظهار داشت: ارتقای جایگاه معلم، تحولی نو در آموزش و پرورش ایجاد می‌کند که آثار و برکات آن، سال‌ها بعد خود را نشان خواهد داد.

وی با اشاره به ضرورت توسعه هنرستان‌های فنی‌وحرفه‌ای در راستای نیل به خودکفایی کشور، اضافه کرد: تلاش می‌کنیم تا در هر دبیرستان یک رشته فنی‌و‌حرفه‌ای دایر شود؛ ‌همچنین مجوز لازم جهت دایر کردن پایه اول متوسطه نیز صادر شده است.

حاجی‌بابایی با استناد به آمار و ارقام منتشر شده، تصریح کرد: آموزش و پرورش در سال‌های اخیر از نظر کمی و کیفی رشد چشمگیری داشته است؛ به عنوان مثال تا سال ۸۸ تنها ۹۲ مرکز سمپاد وجود داشته که ۱۱۴ مرکز به آن افزوده شده و هم اکنون ۲۰۶ منطقه و شهر از مدارس سمپاد برخوردارند و دانش‌آموزان آن از ۶۰ هزار نفر به ۱۵۰ هزار نفر تا مهر ۹۲ افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: تعداد کلاس‌های مدارس شاهد از ۹ هزار کلاس به ۱۴ هزار ۵۰۰ کلاس افزایش یافته است و دانش‌آموزان آن نیز ۱۰۰ درصد رشد داشته است و این امر حاکی از استقبال عمومی اولیا و اعتماد آنان به این مدارس است.

وزیر آموزش و پرورش به وجود رقابت سالم و فشرده بین مدارس اشاره کرد و افزود: از این پس مدارسی موفق به جذب دانش‌آموز بیشتر می‌شوند که از کیفیت آموزشی و پرورشی برخوردار باشند.

وی با مهم خواندن هوشمندسازی مدارس تصریح کرد: مدارس به ویژه مدارس سمپاد و شاهد باید به بر‌ترین تکنولوژی روز تجهیز شوند تا بستر رشد و شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان ایران اسلامی به بهترین وجه فراهم شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر